Youtuber Olmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmeli

2017-05-25T10:54:44+00:00

Youtuber kelimesi son yıllarda sosyal medya kullanıcıları arasında sıkça kullanılan bir terim. Peki nedir Youtuber?

Kısaca tanımlayacak olursak Youtuberlar 'Kendin Üret ' sloganıyla kendi Youtube kanallarını açarak kanalı aracılığıyla videolar ya da Vlog (Video Blog) yayınları yaparak insanlara ulaşmaya çalışan Youtube kullanıcılarıdır.Zamanla kanalın takipçilerini yayınladıkları ilginç videolarla arttırmaya çalışmak işin özünü ve amacını içeriyor.Bu yazımızda nasıl youtube kanalı açılır , youtuber olmak için gererekenler ekipmanlar nelerdir , youtuber olmak için gereken programlar nelerdir gibi sorularınıza yanıt bulacaksınız.

Nasıl Youtube Kanalı Açılır :

yotuber-kanal-acma-you-tuber-olmak-icin-gereken-programlar.jpg

Her şeyden önce bir Google hesabı açmanız gerekmektedir. Öncelikle Youtube kanalında yayınlayacağınız video içeriklerinin temasına uygun bir isim seçmeniz çok önemli Etkileyici ve vurucu bir isim takipçi çekmenizi kolaylaştıracağı için olmazsa olmazlardan.Takipçinizin çok olması kanalınızın trafiğinin yoğun olması böylelikle izlenecek olan videolardaki reklamların tıklanması ve izlenmesi sonucunda size gelecekte büyük bir kitleye hitap etmeniz durumunda bolca para da kazandırabilmesi anlamına gelmektedir.Kanal ismi seçerken artık kafanızda ne gibi bir temayla videolarınızı yayınlayacağınızı belirlemeniz gerekmekte.Bilgisayar oyunu oynayarak ,makyaj yapım tekniklerini göstererek,bilgilendirici ,eğlendirici ,korkutucu ya da ilginç videolar hazırlayarak takipçi çekmeye çalışan milyonlarca Youtuber var bu işin içinde. Kanalın temasını ve ismini belirledikten sonra size kalan ilgi çekici videolar hazırlayarak takipçi sayınızı arttırmaya çalışmak olacaktır.

Youtuber Olmak İçin Gereken Ekipmanlar :

youtuber-olmak-icin-gerekli-ekipmanlar-kamera-ve-mikrafon.jpg

Bu aşamaya geldikten sonra can alıcı soru '' youtuber olmak için gerekenler ekipmanlar nelerdir ?'' olacaktır.

1-Öncelikle kanalınızda video yayınlayacağınız için bir kameraya ihtiyaç duyacaksınız. Gelir durumunuza göre bir kamera belirlemeniz ama kaliteden ödün vermemeniz çok önemlidir.Çünkü bu devirde insanlar videoların görüntü kalitesine çok önem veriyorlar ..Ayrıca kamera alacaksanız iyi bir tripod almanız videoya kaydedeceğiniz görüntüleri sabitlemeniz açısından önemlidir.

2-İkinci olarak bir mikrofon kullanacaksınız ve bunun kaliteli bir ürün olmasına dikkat edin.

İlk Aşamada Ne Tür Programlar Kullanmalıyız:

youtuber-kanal-acmak-nasil-olur..jpg

Üçüncü aşamada youtuber olmak için gereken programlar hakkında bilgi sahibi olmak önemli.

1- Bu aşamada önce video kayıt ve düzenleme programları gerekmekte. Mesela oyun videoları için Fraps ,montaj  için Camtasia Studio 8, Sony Vegas Pro11 vb. programları bulundurmak yararlı olacaktır.

2-İkinci olarak tasarım programlarına ihtiyaç duyacakınız.Bunlardan bazıları Adobe Photoshop CS6,Photoscape  Firework CS6 gibi programlar.

3-Bu programları kullanmak için Youtube 'da bulunan tanıtıcı videolardan yararlanabilirsiniz.

Bu yazıda nasıl youtube kanalı açılır , youtuber olmak için olmak için gereken programlar , youtuber olmak için gerekenler ekipmanlar gibi sorulara cevap verildi fakat bu konuların daha bir çok ayrıntısı var. Kanalınızı açtıktan sonra sabırla ve düzenli olarak videolarınızı yükleyin. Kim bilir belki yüz binlerce takipçiniz olacak ,videolarınız milyonlarca kez tıklanacak ve on binlerce lira kazanıp belki de Youtuber olmak sizin için pek çok popüler Youtuber gibi bir meslek haline dönüşecek.

Leave A Comment