Youtube’dan Video Nasıl İndirilir?

2017-05-08T18:03:38+00:00

Youtube çeşitli videolarla bilgi paylaşımları, haber içerikleri, şarkıların klipleri, eğitici ve öğretici fonksiyonları olan sosyal bir sitedir. Öğretmeninden tutun pazarlamadan sorumlu görevlilere, avukatından tutun doktoruna, öğrencisinden tutun da teknoloji uzmanlarına kadar birçok iş alanlarına hizmet vermektedir. Örneğin; öğretmen olan bir kişi derslerinde etkin olarak kullanabilmesi için videoları indirerek derste paylaşımlarını yapabilir, önemli noktaları videoyu durdurarak gösterebilir. Sunum yapılacak herhangi bir durumda videonun indirilmesi oldukça işe yarar. Buna ek olarak internetin olmayacağı bir yere giderken bilgisayarınıza ve akıllı telefonlarınıza video yükleyerek çalışmalarınızı orada devam ettirebilirsiniz. Video yüklemek oldukça basit olmakla birlikte yüklenmesi de zahmetli olmaz.

youtube-programsiz-video-indirme.jpg- Youtube’dan Video Nasıl İndirilir?

Youtube‘dan Programsız Video Bilgisayarlara Nasıl Yüklenir?

Öncelikle yüklenecek video HD kalitesinde olsun ya da olmasın, Youtube sayfasında açılır. Daha sonra adresin olduğu URL kısmında internet üzerinden çeşitli video indirme sitelerinin belirttiği linkler eklenir. Bu işlem yapıldıktan sonra ENTER tuşuna basıldığında videonuz yine video indirme sitesinde belirtilen adrese yüklenecektir. Bir başka deyişle, yüklemek istenilen video otomatik olarak Youtube video indirme sitesinin adresine yönlendirilmektedir. Yüklemek istenilen video’nun URL si bu sayfa üzerinde kayıtlıdır. İndir ifadesine tıklandığında bilgisayara otomatik olarak indirilecektir.

youtube'dan-video-indirmek.jpg- Youtube’dan Video Nasıl İndirilir?

Youtube’dan Video Akıllı Telefonlara Nasıl Yüklenir?

Buna benzer bir şekilde akıllı telefonlarınıza Youtube’dan video indirmek istediğiniz takdirde akıllı telefonda yüklü olması gereken bir Google Chrome olması gerekir. Google chrome’ a yüklenecek olan videonun başlığı yazılıp ya da videoya Youtube üzerinden bağlanıldığında yukarda anlatıldığı gibi URL adresine video indirme sitesindeki harf kombinasyonu eklenir. Bir başka ifadeyle, URL nin olduğu kısım kullandığınız video indirme sitesinde gösterildiği şekilde olmalıdır..Aynı işlemleri takip ederek dilediğiniz video telefona indirilir. Bunun yanı sıra yapılacak işlemlerin yanında bazı video indirme sayfalarını da direkt olarak açıp yüklemek istediğiniz videonun URL adresi kopyalanıp indirebilirsiniz.

Görüldüğü gibi Youtube’dan programsız video indirmek maksimum iki dakikayı geçmeyecek kadar basit ve işleri zorlaştırmadan oldukça pratiklik sağlar. Gerekli görülen videodan faydalanmak için akıllı telefonların yanı sıra bilgisayarlara videoları indirerek işleri kolaylaştırmak mümkündür.

Leave A Comment