Youtube’da Yeni Kanal Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

2017-05-20T17:29:43+00:00

Youtube artık o kadar büyüdü ve gelişti ki, kendi televizyon yayıncılığını yapmaya başlayacak kadar büyük bir kitle ve takipçi sayısına ulaştı. Aynı zaman sürekli olarak diğer sosyal paylaşım platformları ile entegre çalışması da, onun büyümesinde önemli bir yere sahip oldu. Youtube, artık büyük firmalarında reklamlarını yaptığı, ürünlerini ve hizmetlerini tanıttığı bir ortam haline geldi ki, buralarda kazanılan paralar çok büyük seviyelere ulaştı. Durum böyle olunca da, Youtube artık bir iş kolu haline geldi. Özellikle PewDiePie gibi yıllık milyon dolarlar kazanan kişilerin olduğu bir ortamda ise, lider olmak hiç de kolay değil. Özellikle Youtube kanalı açmak için gerekenler sadece bir PC ve internet bağlantısı olsa da, para kazanmak için çok daha fazlası gerekmekte.

Büyük Paraları Kazananların Ortak Özellikleri

youtube-kanal-acmak.jpg- Youtube’da Yeni Kanal Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta

Youtube bir pasta olarak düşünülürse eğer bu pastadan büyük bir dilim almak için sadece bir çatal yeterli değil. Youtube kanal açma para kazanma işinde ihtiyacınız olan ve dikkat etmeniz gereken 5 önemli nokta ise şunlar:

İyi Donanım

İyi videolar çekmek için, patates bir bilgisayar yeterli olmayacaktır. Özellikle oyun videoları çekmek gibi bir niyetiniz varsa iyi bir bilgisayar, mikrofon ve çeşitli yasal yazılımlar kullanmanız gerekecek.

Güzel İçerik

Kanalı ayakta tutan şey, içeriktir. Eğer hitap ettiğiniz kitleye uygun bir içerik geliştirme metodunuz yok ise, bu büyük camiada ayakta kalmanız çok zor.

Ses

youtube-kanal-acmanin-yollari-youtube-kanal-acmak-icin.png

- Youtube’da Yeni Kanal Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta
- Youtube’da Yeni Kanal Oluştururken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Nokta
Canlı yayınlar ve ya kendinizin de bulunduğu videolar yapacaksanız eğer, etkileyici bir ses tonunuz olmalı. Bu oldukça hoş bir artıdır.

Sevdiğiniz Bir Konu

Eğer videolar çekmeye karar verdiyseniz, videolarda sevdiğiniz şeyleri yapın. Oyun oynamak, ürün tanıtımı yapmak, hatta kısa film çekmek şu sıralar Youtube üzerinde en çok tercih edilen konular.

Rekabete ayak uydurmak: Youtube da şu an kanallar arası büyük bir rekabet bulunmakta. Yeni ve farklı içerikler üreten kanalların ayakta kaldığı bu platformda, para kazanmak için en önemli unsurlardan birisi de diğer kanallara karşı rekabetçi bir tavır sergilemek.

Sadece Kanal Açmak Yetmez

Youtube kanal nasıl açılır konulu birçok paylaşım bulunmakta. Fakat başarı için sadece kanalı açıp en iyisini ummak yeterli hiçbir zaman olmamıştır.

Leave A Comment