Youtube’da Önerilen Videolar Nasıl Silinir?

2017-05-19T17:59:25+00:00

Youtube günümüzde en aktif kullanılan sosyal medya aracıdır. İster kendi videolarınızı paylaşmak için isterseniz de eğlenceli vakit geçirmek veya bir şeyler öğrenmek için Youtube harika bir araçtır. Youtube sadece video yayınlayıp izlemek için değil aynı zamanda reklamlar sayesinde dev paralar kazanılmasını sağlayan bir uygulamadır.

youtube-onerilen-videolari-engelleme.jpg- Youtube'da Önerilen Videolar Nasıl Silinir?- Youtube'da Önerilen Videolar Nasıl Silinir?

Sadece eğlence amaçlı bile olsa Youtube kanalı açan biri kısa süre içerisinde popüler biri haline gelebiliyor ve böylece hobiler işe dönüşüyor. Youtube sayesinde paylaşımlarınızın binlerce insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Örneğin kendi müziğinizi, tarzınızı, yaptığınız yemekleri, sporunuzu, makyajınızı paylaşabileceğiniz gibi yeri geldiğinde öğretmenlerden daha iyi bir anlatıcı olarak resim yapmayı veya kendi dilinizi başka insanlara ulaşarak öğretebilirsiniz. Zamanla, paylaşımlarınızın orijinalliği ve sıklığına bağlı olarak abone sayınız artacaktır. Bu sayede kanalınız tahmin ettiğinizden daha da hızlı bir şekilde büyüyecek ve hatta size para kazandırmaya başlayacaktır.

Youtube Önerilen Video Ayarları Nelerdir?

youtube-video-ayalari-degistirme-engelleme-kaldirma.jpg- Youtube'da Önerilen Videolar Nasıl Silinir?

Youtube da sizin için öneriler nedir, bunlar neden ana sayfada görünüyor diye merak ediyorsanız sizler için açıklıyoruz. Youtube önceki izlediğiniz videoları hafızasında tutarak o önceden izlediğiniz videoya benzer veya örnek olan başka videoları hafızasında eşleştirir ve bu sayede ana ekranınızda görünmesini sağlar. Yani size önerilerde bulunur, Youtube önerilen kanalları engelleme ise mümkündür. Eğer mail hesabınız ile Youtube’a giriş yapmayarak videolar seyrediyorsanız işte sizin için izlemeniz gereken yollar. Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız, öncelikle yapmanız gereken ayarlar kısmına girmek. Ayarlar kısmında bulunan gelişmiş ayarları göster yazısına tıkladıktan sonra gizlilik başlığına gelmeniz gerekiyor. Gizlilik kısmında içerik ayarları yazan yere geldikten sonra bütün çerezleri ve site verileri diyen kısma geliyorsunuz ve aynı şekilde arama yerinde Youtube yazıyorsunuz. Bu sayede Youtube için çıkan bütün çerezleri temizlemiş oluyorsunuz. Diğer tarayıcılarla da aynı şekilde işlemleri gerçekleştirerek Youtube da beliren sizin için önerildi kısmından kurtulabilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak sizlere cleaner başlıklı programlardan herhangi birini indirmenizi öneriyoruz. Bu uygulamalar ile internet geçmişinizi siliyorsunuz. Fakat unutulmamalıdır ki bu yöntem bütün internet geçmişinizi siliyor.

Leave A Comment