Youtube’da Nasıl Blog Oluşturulur?

2017-04-26T14:31:13+00:00

Bir Google hesabı ile videoları izleyebilir, bu videoları beğenebilir ve kanalları takibe başlayabilirsiniz. Ama Youtube kanalı olmadan, herkesin görebileceği bir varlığınız olmaz. Google Hesabınız olsa da yorum yapmak, oynatma listesi oluşturmak ya da video yüklemek için Youtube’da kanalınız olmalıdır. Bu sebeple ister bilgisayar üzerinden isterseniz youtube’un mobil sitesinden kanal açabilirsiniz. Peki, Youtube kanalı nasıl oluşturulur? İşte size cevabı:

youtube kanali 300x200 - Youtube'da Nasıl Blog Oluşturulur?

Kişisel Bir Kanal Oluşturmak

Google hesabınızın ile yönetiminin sadece sizin elinizde olacağı bir kanal açabilmek için; öncelikle ister bilgisayar üzerinden isterseniz Youtube’un mobil sitesinden oturumunuzu açın. Oturum açıldıktan sonra kanalınızın olup olmadığını anlayabilmek için oynatma listesi oluşturma, yorum yapma ya da yükleme yapma gibi bir işlem deneyin. Eğer kanalınız bulunmuyorsa kanal oluşturmanızı belirten bir uyarı alacaksınız. Böylelikle google hesap isminiz ile fotoğrafınızı kontrol ederek ve bilgilerinizi girerek yeni bir kanal oluşturabilirsiniz.

youtube reklamlarini engelleme 300x200 - Youtube'da Nasıl Blog Oluşturulur?

İşletme Adı İle Ya Da Başka Bir İsimde Kanal Oluşturmak

Bir işletme için açılan kanallarda birden çok yöneticisi bulunabilir. Eğer sizde bu türen bir kanal açacak iseniz; şu talimatlara uymalısınız:

Öncelikle ister bilgisayar üzerinden isterseniz Youtube’un mobil sitesinden oturumunuzu açın. Sonraki adımda kanal listesine girin. Burada ya mevcut marka hesabını kullanma ya da yeni kanal oluşturma seçeneği göreceksiniz. Uygun olanı seçin. Marka hesabını seçtiğiniz takdirde eğer hali hazırda bir kanal varsa sizi o kanala yönlendirecektir. Youtube yeni kanal oluşturma aşamasındaysanız bu kanala ad verip istenen bilgileri girerek hesabı doğrulayın. Bitti düğmesine tıklayarak yeni marka hesabınızı oluşturun.

Marka Hesabınızı Kullanma

Marka Hesabınızla bağlı bulunan YouTube kanalı, birden çok hesapla birlikte paylaşılabilir. Bu noktada Kanalın yöneticileri ya da sahipleri kim veya kimler olabilir? Marka Hesabında kanalın pek çok yönetici ve sahibi olabilir. Ayrıca YouTube kanalında Google Hesabınızdakinden farklı olan bir isim ile fotoğraf bulunabilir.

Leave A Comment