Youtube’da Kanal Açma ve Para Kazanma Yöntemleri

2017-05-06T11:03:05+00:00

Gelişen teknoloji ile para kazanmanın da farklı yolları ortaya çıkmaya başlıyor. Sosyal ağların artışı ve internet ile hızlı ve kolay şekilde hedef kitleye ulaşılması, firmaların reklam ve tanıtımlarını ve hatta satışlarını web alanında yürütmesine sebep olmuş durumda.

Sosyal medya sayesinde sıradan insanların bile ünlü olabileceklerine şahit oluyoruz. Yaptıkları yazılı veya görsel paylaşımlar ile bir anda tüm dünyanın ilgisini çeken bu insanlar, firmaların da reklam için yeni stratejilerini oluşturuyor. Youtube da bu konuda oldukça profesyonel bir yaklaşım kazanmış durumda. Pek çok kişi “youtube ne kadar para veriyor?” diye yanlış soruyu soruyor. Aslında parayı reklamlardan elde ediyorsunuz.

youtube-para.jpg- Youtube'da Kanal Açma ve Para Kazanma Yöntemleri

Yoksa Gmail’iniz Yok Mu?

Bir televizyon kanalı gibi reklam alan youtube’da kişisel kanallarda yayınlanan videolara bu reklamlar yerleştiriliyor. Bu sayede youtube kanalının sahibi de para kazanmış oluyor. Bu işi ek iş olarak yapmayı düşünenler kadar, videoları binlerce kez tıklananlar için iyi bir kazanç kapısı olabiliyor. Peki, youtube para kazanma sistemi nasıl işliyor? Bunun için öncelikle youtube kanalı açmanız ve hesap ayarlarından para kazanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor.

Yotube üzerinden sadece gmail uzantılı mail adresleriyle hesap açmak mümkün. Öncelikle yoksa bir gmail adresi edinmeniz gerekir. Hesabınızı oluşturduktan sonra kanal ayarlarından para kazanma butonunu aktif hale getirmek ve videolarınıza reklam kabul etmek gerekiyor.

Bir Çizginiz Olsun

Hesap ayarlamasını yaptıktan sonra, video paylaşımları yapılmaya başlanabilir. Burada önemli olan hesap sahibinin ne tür videolar paylaşacağını belirlemiş olmasıdır. Kişisel kanal sahipleri kendi hazırladıkları videolara ile izlenirliklerini arttırarak daha fazla reklam almayı garantilemektedir. Örneğin; yemek yaparken, makyaj yaparken çekeceğiniz videolara reklam alabilirsiniz. İçerikleri kendileri üretmeyip başkalarına ait videoların paylaşımı yapıldığında telif haklarına dikkat edilmesi gerekiyor. Paylaşımlarınızla telif haklarını ihlal ederseniz, Google Adsense tarafından hesabınızın tamamen kapatılması tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

youtube-para-kazan.jpg- Youtube'da Kanal Açma ve Para Kazanma Yöntemleri

Özgün, Yaratıcı Ve Düzenli Paylaşımlarınız Olsun

Her hazırladığınız videodan kazanç elde edeceksiniz diye bir kural yok elbette. Google AdSense her saniyenin altındaki videolarda reklam verilmiyor. Çok uzun videolar da izleyiciyi sıkabildiğinden dakikanın üzeri pek tavsiye edilmiyor. Youtube'dan ne kadar para kazanılır diyorsanız bu hazırladığınız videoların ne kadar ilgi çektiğine göre değişebiliyor.

Youtube üzerinden düzenli şekilde gelir elde etmek için düzenli olarak paylaşım yapmak gerekiyor. Hesabınızın yani kanalınızın ulaştığı hedef kitleyi kalıcı hale getirmek ve yeni izleyicilere ulaşabilmek için istikrar önemli. Bu sayede reklamlar için videolarınız daha tercih edilir olacak ve iyi bir ek gelir sağlayabileceksiniz. Bu işi gerçekten ciddiye alıp, emek harcadığınızda, zamanla profesyonel bir Youtuber olabilir ve bu işten milyonlar kazanabilirsiniz.

 

Leave A Comment