Youtube’da İzlenme Geçmişinizi Nasıl Yönetirsiniz?

2017-05-17T12:11:25+00:00

Son dönemde popüler video sitelerinden olan youtube’da izlenme geçmişi son izlediğiniz videolara kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlar ve size önerilecek videolar konusunda fikirler sunar. İstediğiniz zaman geçmişi silebilir ya da duraklatarak kontrol altında tutabilirsiniz. İsterseniz tüm listeyi isterseniz de tek tek öğeleri silebilirsiniz. Geçmişi duraklattığınızda yaptığınız işlemler geçmişte gözükmez. Eğer tekrardan yaptığınızın işlemlerin kaydedilmesini istiyorsanız geçmişi duraklatmayı kapatabilirsiniz. Youtube’da izlenen videoları kaydet seçeneği açık haldeyse geçmişiniz Google hesabınızla da senkronize edilerek kaydedilmektedir. Kayıtlı etkinlikleri kontrol etmek ya da görüntülemek için Etkinliğim sayfasına giriş yapabilirsiniz.

youtube-izlenme-gecmisi.jpg- Youtube'da İzlenme Geçmişinizi Nasıl Yönetirsiniz?

İzleme geçmişinizde duraklatma sonrasında ya da internet bağlantısının kopmasından sonra geçmişin nasıl göründüğüne bakmak ya da geçmişinizde gözükmekte olan bir videoyu silmek isterseniz izleme geçmişinizi kontrol etmeniz gerekir.

Oturumunuz açıkken, bu hesapla giriş yaptığınız diğer cihazlarda da hesabınızın izleme geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Tüm değişiklikleri farklı cihazlardan takip edebilirsiniz. Ancak oturumunuz kapalı ise yaptığınız değişiklikler sadece tarayıcı ve uygulama geçmişinde yer alır.

Peki, tüm bunlar nasıl gerçekleştirilecek? Şimdi sizlere adım adım vereceğimiz talimatlar doğrultusunda bunları nasıl yapabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

you-tube-izlenme-gecmisi-duraklatma.jpg- Youtube'da İzlenme Geçmişinizi Nasıl Yönetirsiniz?
- Youtube'da İzlenme Geçmişinizi Nasıl Yönetirsiniz?
- Youtube'da İzlenme Geçmişinizi Nasıl Yönetirsiniz?

Oturumunuz Açık Haldeyken İzleme Geçmişinizi Görüntüleme, Duraklatma Veya Silme

Oturumu açık kullanırken görüntülediğiniz videolara izleme geçmişinden ulaşabilirsiniz. Bu videoların içinde bilgisayardan girdiklerinizin yanında mobil cihazlardan da izledikleriniz yer alır. Ayrıca bu videolara Google chrome’da oturumunuz açık haldeyken diğer web sitelerinin youtube oynatıcı ile açtığı videolar da dahildir. Hesabınızdaki izleme geçmişinde yapılan tüm değişiklikler, bu hesabın bağlı olduğu bütün cihazlarda gösterilir. Böylece siz de her yerden youtube izleme geçmişine bakma imkanı bulursunuz.

Oturum Kapalı Haldeyken İzleme Geçmişinizi Temizleme Ya Da Duraklatma

Oturum kapalıyken bile cihazınızın geçmişinde videolar kaydedilir. Bu nedenle bilgisayardaki izleme geçmişine erişebilmek için youtube sayfasının altında yer alan kum saatini bulun. Daha önce izlenen videolar arasından aradığınızı bulmak için arama yapın arama sayfasının üst tarafında yer alan "İzleme geçmişinde ara" bölümüne tıklayın ve aradığınız kelimeleri aratın. Böylelikle arama geçmişinize ulaşmış olacaksınız. Dilerseniz aradığınız videolara bakın dilerseniz de üst kısımda bulunan geçmişi sil özelliğini kullanarak kaydedilen geçmişi temizleyin.

Leave A Comment