Youtube Yeni Video Teknolojisini Duyurdu!

2017-06-25T23:35:09+00:00

Youtube, son günlerde oldukça yoğun bir şekilde ortaya çıkarılan güncellemelerini duyuruyor. VR teknolojisi, pek çok site tarafından ön plana çıkarıldı. Hatta büyük tanıtımlarda, Google ile birlikte ortaya çıkarılan çeşitli çözümler sunuluyor. Zira Google zaten Youtube’un sahibi olduğu için, bu tarz bir girişim ile insanlara çok daha keyifli deneyimler sunmayı kendine yol çizmiş. Daha önce de bahsetmiştik. Yeni nesil televizyonculuk konusunda oldukça güçlü işler yapan Google, Youtube ile ilgili de gayet etkin içerikler oluşturuyor. VR180 olarak ortaya çıkarılan bu hizmetler, VR videoları konusunda yeni bir format olarak çıkarılıyor ortaya. 360 derece video değil tabi bu. Zira 180 videolar, biraz daha farklı. Yalnızca 180 derecelik bir görsellik sunan bu formatlar, VR gözlükleri ile çok daha etkin ve kompakt bir çözüm sunuyor. VR gözlüğü takarsanız, video 3 boyutlu şekilde izlenebiliyor. Gözlük takmamayı seçerseniz, VR180 video normal bir 2D video olduğu gibi görünüyor. VR180, Google Cardboard, Daydream, Gear VR ve PSVR teknolojileri ile tamamen uyumlu olarak çalışıyor. Ayrıca canlı yayınları da destekliyor. Şu an Google’da VR180 video oynatma listesi var. Bunlar, masaüstü veya mobil cihazlarda VR gözlükleri olmaksızın normal videolara benzeyecek, ancak en iyi sonucu almak için bir VR gözlüğe ihtiyacınız olacaktır.

Keyifli Bir İzleme Teknolojisi

İzleme teknolojileri konusunda sürekli yeni çalışmalar yapan, farklılıklar üzerinden de daha iyi bir geri dönüşüm almayı planlayan Youtube, keyifli bir izleme teknolojisi sunuyor. VR180 olarak ön plana çıkarılan çalışmalarda, detayların ve farklılıkların adına daha rahat ulaşabiliyoruz. Bu yüzden genellikle gözlükle gerçekçilik dahilinde bir hizmet alabilirsiniz. VR gözlükleri, yakın zamanda hayatımıza çok daha hızlı bir şekilde dahil olacak. Bu sayede hemen hemen herkes için, gerçekçi bir hayatın içerisine daha rahat girebileceğiz. Büyük ihtimalle, VR teknolojisi ile film üretimleri de başlayacak yakın zamanda ve bu da büyük bir pazar yaratacak. En azından şu sıralar bu konuda çalışmalar var ve bu çalışmalar, gerçekten özel bir teknoloji ile sunulacak. Bizzat yakından, şahsen olaylara tanık olmak gibi olacak bu teknoloji. Bu yüzden, merakla yeni gelişmelerin takibinde olduğumuzu da söylemek isteriz. Zira sosyal medyanın kendi içerisinde ürettiği yenilikleri, tartışmasız en zirve konumlarda yaşayan Youtube ve Google, insanlığın işini kolaylaştıracak ve çok daha farklı keyifler alacak şekilde bekliyoruz.

Farklı İlgiler ve Teknolojik Algılar

Farklı ilgiler ve teknolojik algılar dediğimiz zaman, karşımıza sosyal medyanın ürettiği yenilikler geliyor. Siteler ve şirketler, yakın zamanda izlenme odaklı çalışmalarını artırmaya başladı. Yani amaç, okumaktan çok izlemeye doğru kaymaya başladı. Hal böyle olunca bunu ne kadar da artırabiliriz, ne kadar da gerçekçi bir yapıda bulunabiliriz şeklindeki düşünceler, daha yeni ve interaktif içerikler yaratıyor. Bu yüzden de, her zaman için verimli dokunuşlar ön plana çıkıyor. İşte bu teknoloji de bunun en net örneklerinden biri.

Leave A Comment