Youtube Yaratıcı Kanal Adı Bulma Taktikleri

2017-05-25T22:07:22+00:00

Youtuber olmak artık bütün dünyada bir iş olarak kabul edilmekte. Youtube üzerinden kazanılan paralar, ülkemizde olmasa da, dünya üzerinde oldukça büyük miktarlara ulaşmakta. Fakat hiçbir Youtuber kanalını açtığı gibi şöhret olup para kazanmaya başlamamıştır.

youtube-kanal-ismi-onerileri.png

Zamanla ve azim ile video paylaşmaya devam eden Youtuberlar, belirli bir hayran kitlesine ulaştıktan sonra para kazanmaya başlar ve en önemlisi Youtube paylaşım platformunu takip eden herkes tarafından hatırlanır. Bu tanınma ve hatırlanma süresinde en önemli şeylerden birisi de açılan kanala akılda kalıcı bir isim koyulmasıdır. İyi bir Youtube kullanıcı adı bulma işlemi için ise kanalın içeriği ve hedef kitle dikkate alınmalıdır.

İyi Bir Kanal İçin Adın Önemi

youtube-akilda-kalan-yaratici-kanal-isim-onerileri-hakkinda.jpg

İyi bir Youtuber olmak için gerekli olan en temel şeyler iyi ekipmanlar, sıkmayan ve bilgi veren içerikler ve eğer konuşma var ise hoş bir ses tonudur. Fakat dikkatten kaçan başka bir nokta ise, bir kanalın adının da oldukça etkili bir rol oynadığıdır. Meşhur Youtube kullanıcı adı örnekleri incelendiğinde, kanal adlarının hepsinin enteresan ve bir şekilde akılda kalıcı olduğunu görmekteyiz. Örneğin en meşhur Youtuberlardan PewDiePie, theRadBrad, Smosh adlarını seçerken adlarının akılda kalıcı olması için dikkat etmiş kanallardır.

Nasıl Kanal Adı Seçilmelidir

youtube-kanal-ismi-secerken-bilinmesi-gerekenler.jpg

Bir kanal adı, kanalın ilk açıldığı zamanlarda kanalın içeriğini belirtecek birkaç ifade içermelidir. Örneğin OyuncuX ve ya TheXmusic gibi kanalın içeriği hakkında ufak da olsa bilgiler veren kelimeleri içeren kanal adları, hem Youtube üzerinde arama yapıldığında kelime bağdaşmasından dolayı daha kolay bulunacaktır, hem de kanal ile hiçbir fikri olmayan kullanıcılarında kanalınıza ulaşmasını sağlayacaktır. Yapılabilecek başka Youtube kanal adı önerileri ise, kelime oyunu yaparak, ilgi çekici bir kanal adı oluşturulmasıdır. Örneğin IrateGamer kanalının adındaki Irate ve I rate kelimelerinin ayrı ayrı farklı anlamlarda olması, kanal adının sinirli oyuncu ve ya ben oylarım gibi iki farklı anlama çıkmasına sebep olmuştur. Buna ek olarak da eğer bir ekip çalışması var ise, Takım – İsim şeklinde bir kanal adı da iyi bir tercih olabilir.

Leave A Comment