Youtube Videosundan Mp3 Nasıl İndirilir?

2017-05-25T16:51:21+00:00

Dünyanın en büyük paylaşım platformlarından birisi Youtube. Youtube, paylaşım platformları içinde video kısmını tamamen ele geçirmiş durumda. Facebook, Twitter, Instagram gibi paylaşım platformlarının yanında kendine yer edinen ve bu platformlar ile entegre çalışan Youtube, son zamanlarda özellikle müzik severlerinde en sık ziyaret ettiği paylaşım platformlarından. İşte bu yüzden çoğu insan Youtube dan bilgisayara müzik nasıl indirilir? bunu merak etmekte. SoundCloud, Spootify gibi alternatifleri olmasına rağmen, müzik dinlemek isteyen insanlar her zaman ilk önce Youtube’ u tercih etmekte. Bunun en büyük sebebi ise günde bu platforma yüklenen yüksek miktardaki video sayısı. Bu yüklemelerin çok büyük bir kısmı ise müziklerden oluşmakta.

Alternatif Servisler

youtube-mp3-indirme-alternatif-siteler-programlar.png

Youtube dan bilgisayara müzik indir konusunda kullanılabilecek çeşitli programlar ve online hizmetler bulunmaktadır. Online hizmetler ve programlar arasındaki fark ise, programların bilgisayarınızda kurulu olarak bu işlemi yaparken, online hizmetlerin ise bu işlemleri kendi sunucularında gerçekleştiriyor olmasıdır. En çok kullanılan servisler ve kullanımları ise şöyledir:

youtubedan-bilgisayara-muzik-indirme-siteleri.jpg- Youtube Videosundan Mp3 Nasıl İndirilir?
- Youtube Videosundan Mp3 Nasıl İndirilir?

www.youtube-mp3.org: Bu online servis, belki de ülkemizde en sık kullanılan online Youtube video – mp3 çevirici servislerdendir. Kullanımı ise oldukça basittir. Siteye girdiğinizde kutucuğun içine video linki yapıştırın. Ardından videoyu dönüştür tuşuna tıklayın. Ufak bir çevirme işlemi ardından ise mp3 dosyanız indirme işlemi için hazırdır.

youtube-mp3-indir-youtube-muzik-indirme-yollari.png- Youtube Videosundan Mp3 Nasıl İndirilir?

DVDVideoSoft Free YouTube to MP3 Converter: Program temel kullanımlar için bedava olarak kullanıma sunulmuştur. Programın paralı yani Premium sürümünde ise ek özellikler mevcuttur. Kullanımı ise çok basittir. Tek yapmanız gereken, MP3 olarak indirmek istediğiniz videonun linkini kopyalamak, ardından ise program açıp, yeşil Paste düğmesine basmak. Yapıştırmış olduğunuz linki gördüğünüzde ise Download tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Video İndirip Onu Çevirmek de Mümkün

İnternette bulabileceğiniz DAP ve ya IDM gibi hızlandırıcı programlarda video yakalama özelliği bulunur. Bu programlar ile videoyu orijinal hali ile indirdikten sonra, başka bir program ile bunu istediğiniz kalitede MP3 dosyasına çevirebilirsiniz. Bunun sebebi ise bütün Youtube mp3 indir servislerinin kalite ayarlamalarına izin vermemesi. Eğer son kalitede mp3 dosyaları istiyorsanız, videoyu orijinal olarak indirip sonradan çevirmeniz tavsiye olunandır.

Leave A Comment