Youtube Red İçerikleri 250 Milyon İzlenmeye Ulaştı!

2017-06-25T23:55:37+00:00

Orijinal içerikler konusunda büyük bir çalışma yapan Youtube Red, profesyonel bir hizmet sunuyor. Reklamsız bir çalışma sağlıyor ve bu sayede çok daha dinç bir kullanım sunuluyor. Yani reklam izlemek istemiyor iseniz, ücretli Youtube sürümü olan Red platformunu kullanabilirsiniz. Dünyanın en büyük çevrim içi platformu YouTube, hafta içi kapılarını açan VidCon’da hem genel faaliyetleri hem de ücretli abonelik servisi YouTube Red ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Orijinal içerikleri reklamsız biçimde sunması amacıyla kurulan Red, bundan yaklaşık 2 yıl önce faaliyete geçmişti. Tabi bir anda yoğun içerikler olmadı Red üzerinde. Yavaş yavaş ilerleme yaşandı ve profesyonel kullanımların da artması ile içerik sayısında ciddi bir artış oldu. Youtube buradaki politikasını daha profesyonel içerikler üretmek için harcıyor. Yani aslında içerikleri kullanıcılar değil, Youtube kendisi organize ediyor (tabi içlerinde Youtuberların da yaptığı içerikler var). Söz konusu çalışmalar ile birlikte, şirket servisin abone sayısı konusunda sessizliğini korumaya devam ediyor. Ancak orijinal içerikler konusundaki iddiasının arttığı mesajını vermekten de geri kalmıyor. Aylık genel kullanıcı sayısının 1.5 milyarı geçtiğini açıklayan YouTube, her kullanıcının günde ortalama bir saat boyunca mobil cihazlar üzerinden video izlediğine dikkat çekti. Verimli bir izlenim her zaman önemli. Zira zamanımız kısıtlı ve hayata dair boşa vakit geçirmek kadar tehlikeli bir şey yok. İşte Youtube Red de bunu düşünüyor ve verimli bir zaman geçirmek için reklamlardan arındırılmış bir platform sunuyor bizlere.

Ücretli Aboneliklere Sezonluk Dizi İmkanı

Youtube, şu an için Red abonelerine sezonluk dizi sunuyor. Ücretli abonelik ile ilerlettiği Red çalışmasında, şu an için 27 adet dizi ve film hazırlamış görünüyor. Haliyle orijinal içerikler de artmış durumda. Ücretli üyelikler için orijinal içerikleri artıran Youtube, yakın zamanda 40 adet içeriği de geçeceğini belirtiyor orijinal içerik konusunda. Şirket, bu çalışma amaçları için büyük bütçeler hazırlıyor ve bu bütçelere dair de etkili bir yaklaşım sunuluyor. Artık televizyon piyasası yavaş yavaş internet dünyasına kaymış durumda. Tabi tam olarak böyle olmasa da, ortalama bir 10 senesi var diyebiliriz. Dijital medya piyasasına hükmedecek olan pek çok yapı ve çalışma seçeneği bulunuyor. Bunlar da bizler için alternatif bir yenilik sunuyor ve bu alternatifler için oldukça güçlü bir çözüm ön plana çıkarılıyor.

Youtube Red Ve Yaş Aralığı Konusu

Red ile yaş aralığını genişletmeyi düşünen Youtube, pek çok yaşa hitap etmeyi düşünüyor. Bu sayede çok daha profesyonel bir site halini alacak ve ücretli içerik konusunda da kitleleri bünyesinde tutmaya devam edecek. YouTube’un orijinal içeriklerinden sorumlu olan Susanne Daniels de bu konuda bir konuşma yaptı. Hem Red içeriklerini hem de reklam destekli programları sunabileceklerini belirterek, yapılacak çalışmaların ve ilerleyişlerin aslında bir nevi spoilerini vermiş oldu. Bu yüzden etkili ve yapıcı bir dil ile bu çalışmaların altını rahatlıkla çizebiliriz. Uzun yıllar MTV’de görev yapan Daniels, Red’in ulaştığı yaş aralığını genişletmeyi hedeflediklerini söyleyerek, bu kapsam dahilinde üretilen pek çok çalışmanın, yoğun bir dil ile hazırlandığını söylüyor. Yani az önce de söylediğimiz gibi, asıl amaç insanların ihtiyaçlarına çözüm üretmek ve onlara ücretli üyeliğin karşılığını alabilecek şekilde içerikler hazırlamak. Netflix ve benzeri platformların aktif olarak çalıştığı günümüzde, bu denli bir dizi ve film faaliyeti ne kadar güçlü olur orasını bilemiyoruz ama, tahminlerimize göre kendi kitlesine yönelik içerikleri yaratmaya ve ön plana çıkarmaya devam edecek Youtube. Üstelik bunu ücretli dokunuşlar ile birlikte Youtube red hizmetleri ile sunacak. Yeni gelişmeleri bizler de merak etmeye başladık doğrusu.

Leave A Comment