Youtube Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

2017-05-26T11:33:20+00:00

YouTube'a gelen güncellemeden sonra 'Otomatik oynat' özelliği kullanıcı dostuymuş gibi görünmesine rağmen, eğer dikkat edilmez ise bir kota canavarı haline gelebilmektedir. Peki, kotaya zarar vermeden ya da kullanmak istenilmediğinden dolayı otomatik oynat özelliği nasıl kapatılabilmektedir. İşte cevabı.

Youtube’un bir süre önce kullanıcılarına sunduğu "otomatik oynatma" işlevi, duraklamadan müzik dinlemek isteyenler için ya da izlenecek sonraki videoda kararsızlık yaşayan kişiler için aslında muhteşem bir yenilik oldu. Bu yenilik ile daha önceden izlediğiniz videolara göre sistem görüntüleme geçmişinizi baz alarak otomatik bir şekilde size ilgili bir başka video açmaktadır.

youtube-otomatik-oynat-ozelligi.jpg- Youtube Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?

Fakat herkes, youtube’un kendi kafasına göre seçtiği bu videoları izlemekten ve dinlemekten zevk almıyor. Mobil bir ağ ile internete giriyorsanız ve 30 dakika boyunca etkin olmadıysanız otomatik oynatma başlamaz. Kablosuz bir ağa bağlıyken de otomatik oynatma işlevi 4 saat sonra kendi kendine durdurulur. Böylelikle durdurması unutulan uzun otomatik oynatma listelerinin önüne geçilmektedir.

youtube-otomatik-oynatma-ozelligini-kapatma.jpg- Youtube Otomatik Video Oynatma Özelliği Nasıl Kapatılır?
 

Otomatik oynatma işlevi varsayılan olarak açık haldedir. Her video bittiği zaman, oynatılmak için seçilen bir diğer videoya geçmeden önce bir geri sayım başlatılır. Video oynatıcı kısmını geçip sayfayı aşağı tarafa doğru kaydırırsanız ya da yorum ve arama sorgusu için bir şeyler yazmaya başlarsanız geri sayım otomatik bir şekilde durdurulur. Bunların haricinde gelecek video için geri sayılırken ekrandan İptal’i seçerek gelecek videoyu durdurabilirsiniz. Fakat otomatik oynatma işlevini tamamen kapatmak istiyor, bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız ve bu özellik sizin canınızı sıkıyorsa hiç dert etmeyin bu işlevi devre dışı bırakmak aslında çok kolay!

youtube-otomatik-video-oynama-ayarlari-nasil-yapilir.jpg

Daha önceleri youtube reklamlarının bulunduğu, ama şimdilerde yerini yeni ayarların aldığı kısmı fark etmemiş olma ihtimaliniz çok yüksek. Otomatik oynatma özelliğini kapatmak için, video sayfasının sağ kısımdaki sıradaki videolar bölümüne gidin. Buranın üst kısmında bulunan mavi düğme aslında tam olarak aradığınız şey olabilir. Bu düğmeyi kapattığınızda youtube öneride bulunduğu videoların otomatik oynatılmasını durduracak.

Böylelikle sizi sinir eden bu otomatik oynatma işlevini kapattığınıza göre, youtube videolarının artık peş peşe sıralanarak, kotanızı bitirmeyeceği konusunda da içiniz rahat olabilir.

Leave A Comment