Youtube Ne Yapmaya Çalışıyor?

2017-06-25T01:33:13+00:00

İnternet dünyasının, son dönemlerde ortaya çıkan fenomenlerine adeta ev sahipliği yapan Youtube, sürekli kendi içerisinde bir güncelleme çalışması sunuyor. Bu hem içerik üreticileri için, hem de farklı konularda ön plana çıkarılan çalışmalar için büyük bir merak ve bekleyiş. Zira geçtiğimi zamanlarda ortaya çıkan içerik uzunluğu sorunları, içerik üreticileri için ciddi sıkıntı olmuştu. Sıkıntı yaratan reklam şirketleri, Youtube çalışma politikasına dair pek çok gelişimi ön plana çıkarmak istiyordu. Lakin olay tam da bu şekilde olmadı ve Youtube 10 dakika kuralını ve en az belirli bir sayıda izlenme kuralını getirdi. Bu da şu demek. Belirli bir sayıya kadar izlenmeyen videolarda, reklam çıkmayacak. Yani yüklediğiniz video şayet 1000 kişi tarafından izlendiyse, reklam çıkmayacak. En az 10.000 kişilik bir izlenme sayısı söz konusu oluyor. Bu da belirli bir süre için içerik üreticileri açısından ciddi bir sorun gibi görünüyor. İş biraz daha etkili içerik üretme konusuna geliyor işte bu yüzden. Daha çok hit getirecek içerikler de yine bu kategorinin içerisinde yer alsa da, insanların Youtube üzerinden gelir elde etme fikirleri de her zaman sabit kalamıyor bu tarz farklılıklar ve değişimlerden dolayı. Bu yüzden, Youtube tam olarak ne yapmaya çalışıyor diyenler için, bir yorum içeriği hazırlamak istedik sizlere.

youtube bilinmeyenler - Youtube Ne Yapmaya Çalışıyor?

Asıl Amaç, Kaliteli İçerik Havuzu Oluşturmak

Youtube tarafından alınan bu kararlar, toplantılarında da söylendiği gibi ‘kaliteli ve verimli içerik’ için tamamen. Reklam veren ajansların ve şirketlerin Youtube üzerinde baskı kurması durumundan dolayı, bu tarz bir adım atma işine girişen Youtube, hamlelerini de tamamen içerik üreticileri üzerine oynuyor. Asıl amaç, verimli ve kayda değer içeriklerin ücret elde etmesi düşüncesi. Bir de şu var. Videoların sonuna kadar izlenmesi de gayet önemli bir detay. Yani üretilen içerikler tamamen izleniyor ise, reklam gelirleri de bu konuda artıyor ve bu kapsam ile birlikte daha farklı seçenekler üretilebiliyor. Ajanslar ve reklam şirketleri arasında yapılan pek çok anlaşma var. Bu anlaşmayı ise şimdi de Youtube ve içerik üreticileri konuşuyor aralarında. Kaliteli ve verimli içerikler üretmek, her zaman için kolay bir iş değil. Ama önemli olan, kayda değer içerik üretmek ve düzeni sağlamak. Sizlere dair üretilen birbirinden farklı içerik hizmetlerini, en etkili şekillerde takip edebiliyorsunuz bu sayede.

youtube bilinmeyen ozellikler - Youtube Ne Yapmaya Çalışıyor?

Yeni Nesil Televizyon Dünyası

İnternetin gelişmesi, global bir hal alması, dünya üzerinde internete ulaşan pek çok kişiyi mobil bir hayata dahil etti. Yani hayatımızın mobil olması, kendi içimizde ön plana çıkardığımız beklentilerimiz ve çalışma mantığımız, tamamen aynı şekillerde ilerlemeye başladı. Youtube, bu konuda geleceğe dair planlar da düşünüyor ve bu planlarını oldukça güçlü bir dil ile irdelemeye devam ediyor. Asıl amaç, görsel medyanın televizyon ayağını olabildiğince azaltmak ve insanlar için özgür bir televizyon platformu oluşturmak. Netflix ve benzeri yapım ve yayın şirketlerinin artması ve özellikle ülkemizde de ciddi bir kitleye sahip olması, bu durumu çok daha açıklanır bir hale getiriyor. Asıl amaç, kaliteli bir içerik havuzu ile insanları televizyondan uzaklaştırıp, daha özgür ve daha verimli içeriklere yönlendirmek. Youtube bu konuda gerçekten önemli bir hizmet sunuyor diyebiliriz. Merakla yeni güncellemeleri ve haberleri bekliyor olacağız. Zira çözümler için, her zaman çok daha farklı ve ilerleyen bir teknolojik takip söz konusu oluyor. Extlikes ailesi olarak, güncel çalışmaların takibindeyiz değerli okurlarımız.

Leave A Comment