Youtube Kanallarına İzleyici Çekme Yöntemleri

2017-05-02T18:10:01+00:00

Modern zaman, tamamıyla internetin yayılma alanı olarak tanımlanmaktadır. Bir ışık hızında ilk bilgisayarlara kadar gidip hemen geri geldiğimizde aslında bir odaya gidip masamızın üzerinde uyanmak gibi bir şey olacaktır. Çünkü bilgisayarlar o kadar küçülmüş ve internet isteği kendini büyüterek hızlandırmıştır. Özellikle 2000’li yıllarda çeşitli site kurma faaliyetleri çok fazla denenmiş ve başarılı adımlar atılmıştır. İnsanlara ulaşmakta görselliğin ön planda olması ve buna ulaşmanın rahatlığı her geçen gün önemli ölçüde artmıştır. Bilginin hızla yayıldığı bu çağda ona ulaşmak ve hemen sahip olmakta çok önemli hale gelmiştir. Bunun için insanlar artık okumak ya da ona ulaşmak adına mesafeler kaydetmek yerine duyarak ve görerek ona sahip olmayı istemekteler. Bunun için video izlemek hatta kendi videolarını çekerek diğer insanları bilgilendirmek muazzam ölçüde artmıştır.

youtube kanalini buyutme yontemleri 300x169 - Youtube Kanallarına İzleyici Çekme Yöntemleri

Bu alanda önemli bir yer kaplayan ağ ise Youtube’dur. Youtube aboneleri veya abone olmayan kullanıcılar, rahatlıkla birçok video kanalını takip ederek ister eğlenip ister bilgi alıyor.

Bir Göz Atmak Gerekirse

Youtube 2005 yılında kurulan görsel içeriğe odaklanmış, insanlara video şöleni sunan ve onlara kendi videolarını yükleme fırsatı veren nitelikli bir ağdır. Ondan önce bir videoya ulaşmak belli bir zamanı kapsarken onun ile birlikte çok daha kolay ulaşım sağlanmış ve işler hızlı halledilebilmiştir. Yaygınlaşmaya başlamasının ardından müzik videolarından ders dinleme ve öğrenme videolarına kadar yelpazesi genişlemiş ve her geçen gün özellikleri biraz daha artmıştır. Sosyal medya popüleri olmanın arttığı günümüz dünyasında çıtayı bir üste taşımak neredeyse zorunlu hale gelmiştir. Buna; Vine-sokak röportajı-oyun oynama bilgilerini örnek gösterebiliriz.

youtube kanallari 300x165 - Youtube Kanallarına İzleyici Çekme Yöntemleri

Eğer siz de bu akıma katılmak ve ünlü olmak peşindeyseniz, oluşturduğunuz kanal için farklı boyutta yaklaşımlar gerçekleştirmelisiniz. Öncelikle içerik konusu üzerinde çokça kafa yormanız gerekmekte, çünkü iyi bir konu ve planlanmış yapı ile kitlelere ulaşmak zor değildir. Bunun yanında Youtube takipçi sayısı artırmak için de Youtube’un bülten başlığı altında ulaşabileceğiniz çeşitler mevcuttur. Diğer adım olarak videoların liste şeklinde sıralanması ve hatırlatma noktaları adımları dikkate alınmalıdır. Extlikes gibi güvenilir bir takipçi, abone satıcısı siteden Youtube abone satın al seçeneklerini kullanmanız da yararınıza olacaktır. Üyelik artırma alanı da her videonun sonunda verilen mesajlar ile çekim kuvveti oluşturularak gerçekleştirilmelidir. Böylece istediğiniz popülerliğe sahip olabilirsiniz.

Leave A Comment