Youtube Kanalınız İçin Küçük İpuçları

2017-07-04T21:14:14+00:00

Günümüzde video kanalı açıp para kazanmak ya da bu kanal ile geniş kitlelere ulaşmak yaygın bir hâl almıştır. İnternetin kullanım alanları artık büyük oranda sosyal medya araçları olmuştur. Sosyal medyada ise görsellik ve izlenebilirlik ön plana çıkmaktadır. Sebebi her ne olursa olsun bir youtube kanalı açıp iyi bir izlenme sayısına ulaşmak istiyorsanız kanalın açılmasından video eklemesine kadar bazı ayrıntılara dikkat etmeniz beklenir. Youtube izlenme sayısı arttırma için çeşitli yollar denenebilir.

Özel Başlıklar Seçin

Özel başlık derken ne demek istiyoruz? daha açık bir ifadeyle özel anlamlı başlık kullanmalısınız. Örnek vermek gerekirse “tv programları” genel anlamlı bir başlıktır. Buradan istediğiniz kitleye ulaşamayabilirsiniz. Ama “son 1 yılda ekrana gelen tv programları listesi” daha özel anlamlı bir başlıktır. İzleyiciler bu başlık altında ne bulacağını bilebilir. Böylece siz de istediğiniz hedef kitleye daha kolay ulaşma imkânı bulabilirisiniz.

Videoalara Açıklamalar Ekleyin

Video hazırlık aşamasını atlattınız ve sıra geldi videoları yüklemeye. Yukarıda belirttiğimiz gibi başlık seçimini de doğru yaptığınız varsayalım. Geriye bu video hakkında açıklayıcı bilgiler vermek kalıyor. Video altında açıklama bölümü bulunmaktadır. Buraya konu ile ilgili açıklamalar yapabilirsiniz. Böylelikle videonuz daha çok kişi tarafından izlenecektir. Bu bilgiler sayesinde videonuza olan ilgi artacaktır. Hatta buradan yorum da toplayabilirsiniz. Daha fazla yorum ve izlenme için youtube izlenme sayısı arttırma siteleri de size yeterince yardımcı olacaktır.

Youtube Kanalınız İçin Küçük İpuçları - Youtube Kanalınız İçin Küçük İpuçları

Diğer Hesaplarınızda Paylaşmak

Sosyal ağlar birbirine bağlı bir zincir gibidir. Birini kullanıyorsanız genelde öbürleri de vardır. Yoksa bile diğer hesaplardan da edinip youtube videolarınızı buradan paylaşabilirsiniz. Facebokk, twitter gibi alanlarda hazırladığınız ve kanalınızda yüklü olan videoların linkini paylaştığınızda daha çok kişi tarafından izlendiğini göreceksiniz.

Video Kapak Fotoğrafı Seçimi

Youtube üzerinde arama yaparken karşınıza çıkan fotoğraflardan etkilenirsiniz. Diyelim aradığınız şey bir şarkı olsun. Şimdi bunu canlı olarak deneyin. O şarkıyı Google videolar üzerinden aratın. Karşınıza onlarca seçenek çıkabilir. Bunlardan hangisini seçeceğinize bakın. Eğer özel olarak aradığınız bir video yoksa mutlaka en  beğendiğiniz kapak resmine sahip videoyu açmak isteyeceksiniz. Bu nedenle görsellere dikkat etmek gerekiyor.

Bütün bunlara ek olarak youtube izlenme sayısı arttırma yolları arasından bu konuda özel destek veren siteleri de tercih edebilirsiniz.

Leave A Comment