Youtube Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?

2017-04-24T11:08:04+00:00

Son zamanların çok kullanılan video izleme uygulaması Youtube’da açtığınız kanal adında değişiklik yapmak mı istiyorsunuz? Ancak nasıl yapmanız gerektiği hakkında en ufak bir fikriniz yok mu? O zaman Youtube kanal ismini değiştirme işlemi için size yardımcı olacak şu metodları izlemeniz gerekmektedir:

youtube kanal adi degistirme 300x200 - Youtube Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?

Kanal Ayrıntılarınızı Değiştirmek İçin

Açtığınız Youtube kanalı için Google hesabınızda yer alan ad ile fotoğrafı kullanıyorsanız bu bilgileri istediğiniz zaman güncelleyebileceğinizi belirtelim. Ancak bu işlemin bütün Google hizmetlerinde kullandığınız adı ve fotoğrafı değiştireceğini hatırlatmakta yarar var. Bu arada eğer kanal çevirileri özelliğini etkinleştirdiyseniz kanalın adını sizin değiştirmenizin ardından güncellenmediğini göreceksiniz. Bu sebeple kanalınızın adının tüm dillerde aynı olarak görünmesini isterseniz bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz. Ayrıca Youtube da Google hesabınızda kullandığınız addan farklı bir ad seçebilirsiniz.

[ilginiziCekebilir id=”2574″]

youtube kanal adi 300x169 - Youtube Kanal Adı Nasıl Değiştirilir?

Mobil Uygulamada Kanalın Adını Değiştirmek İçin

Mobil uygulamada kanal adında değişiklik yapmak istiyorsanız hesap simgesine dokunun. Sonrasında kanalım butonuna dokunun. Daha sonra kanalın sağ köşesinde bulunan ayarlar menüsüne giriş yapın. Sağ kısımda bulunan düzenle kısmına girin. Güncellemek istediğiniz yeni adınızı girin ve tamam kısmına dokunun.

Başarılı bir şekilde Youtube kanal adı kısmını değiştirdikten sonra kanal için açıklamanızı da değiştirmek ister misiniz? O zaman bahsedeceğimiz şu yöntemleri takip edin. İşte o yöntemler:

Yine ilk iş olarak mobil uygulamada yer alan hesap simgesine tıklayın. Sonraki adım olarak Kanalım’a giriş yapın. Daha sonra kanalın sağ köşesinde bulunan ayarlar menüsüne giriş yapın. Sağ kısımda bulunan düzenle kısmına girin. Güncellemek istediğiniz yeni açıklamayı girerek tamam kısmına dokunun. Böylelikle başarılı bir şekilde kanal açıklamanızı da güncellemiş olacaksınız.

Kanalınızın yeni ismini belirleme aşamasında da sizlere birkaç önerimiz var. Öncelikle özgün ve yaratıcı bir isim bulmanız gerekmektedir. Bulduğunuz isim çok uzun olmamalı. Ayrıca aklınıza gelen herhangi bir ismin daha önce başkasının da aklına gelmiş olabilir. Bu nedenle önce bu kanal isimlerini Youtube’da aratarak bulduğunuz isim veya bu isme yakın başka bir isim ile açılmış kanal olup olmadığına bakın. Farklı ve özgün bir kanal ismi ile kanalınızın başarı oranı çok daha yüksek olacaktır.

Leave A Comment