YouTube Bildirim Ayarlarını Değiştirme

2017-05-10T09:19:38+00:00

Hepimizin bildiği gibi YouTube şu anda dünyanın en büyük video paylaşım sitesi. Gerek bilgisayarınızdan gerek telefonunuzdan veya tabletinizden gerekse akıllı televizyonlardan her zaman erişebileceğiniz milyonlarca videonun bulunduğu bu internet sitesi hayatımızın bir parçası olmuş eğlenmek, öğrenmek ve haberleri takip etmek için isterseniz de kendiniz öğretebileceğiniz, eğlendirebileceğiniz ve hayatınızdan kesitler paylaşabileceğiniz bu site sürekli kullandığımız bir site olmuş. Gelin bir de YouTube Bildirim Ayarlarını Değiştirme sorusunun cevabına bakalım.

636259987271309614-1533529409_YouTube-1.jpg

YouTube’u Nasıl Kişiselleştirebilirim?

Bu kısım çok kolay. Tek yapmanız gereken YouTube üzerinden hesap oluşturmak ve bu hesap ayarlarını sizin kendi isteğinize göre tasarlamanız. Bunun için bilgisayarda YouTube kullanıyorsanız sağ üstte yer alan kendi profil resminize tıklayıp dişli simgesine tıklayarak ayarlar bölümüne girmelisiniz. Ayarlar ekranındaki sol kısımda bulunan menüden “Bildirimler” seçeneğine tıklayarak YouTube bildirim ayarları üzerinde istediğiniz oynamaları yapabilirsiniz. Mobil platformda ekranın sağ üstünde bulunan Android cihazlardaki üst üste üç noktaya, iOS cihazlarda ise dişli simgesine dokunarak ayarlar bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Ayarlara tıkladığınız saman önünüze gelen ekrandan “Bildirimler” seçeneğine dokunduğunuz taktirde kendi YouTube hesabınızın bildirim ayarlarını değiştirebilirsiniz.

YouTube-Logo.jpg

Peki Takip Ettiğim Kanallardan Nasıl Bildirim Alabilirim?

Yapmanız gereken tek şey takip ettiğiniz kanalın sayfasına girip “Takip Et/Subscribe” butonunun yanında bulunan zil simgesine tıklayarak o takip ettiğiniz kanalda paylaşılan videolardan veya her hangi bir paylaşımdan haberinizin olmasını sağlayabilirsiniz.

YouTube Bildirimler Çalışmıyor!

Bunun için birçok sebep olabilir. Bunları teker teker deneyerek sonuca ulaşabilirsiniz.

Öncelikle bilgisayarlar için hesabınızdan “Bildirimler”e tıklayarak:

YouTube hesabınızdan bildirim ayarlarını doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.

YouTube’un size nasıl bildirim yapacağını seçmiş olmalısınız. Bunun için yine YouTube bildirim ayarlarını değiştirme sayfasına giderek “Bana YouTube etkinliğim hakkında e-posta gönder seçeneğini işaretlemelisiniz.

Masaüstünde veya her hangi bir program kullanırken bildirim almak için Google Chrome kullanıyor olmalı ve “Masaüstü bildirimler” adı altında bulunan Chrome yazısının yanındaki aç butonuna tıklamalısınız.

Abone olduğunuz kanallar hakkındaki genel bildirim ayarlarını Kanal abonelikleri bölümünden doğru ayarlamalısınız.

İstemediğiniz bir sayfanın bildirimini alıyorsanız bildirim çıktığı zaman bildirimin üzerinde bulunan üst üste üç nokta simgesine tıklayarak veya YouTube üzerinden o kanala giderek bildirimleri düzenlemelisiniz.

Ayrıca bilgisayarınızın ayarlarından Google Chrome’a izin vermiş olmalı ve ses ayarlarını doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.

Telefon ve tabletler için hesap ayarlarından “Bildirimler” ekranına gelerek:

Öncelikle Android cihazlarda “Bu cihazda bildir” seçeneğinin seçildiğine dikkat ediniz.

Ses ayarlarının doğru yapıldığını kontrol ediniz.

Cihazınızın ayarlar menüsündeki bildirimler bölümünde YouTube’un bildirimlerinin açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Gördüğünüz gibi YouTube bildirim ayarları gayet kolay uygulanabilir ayarlar. Umarım şimdiye kadar verdiğim bilgiler ile sizlere yardımcı olabilmişimdir.

Leave A Comment