Yeni Facebook Güncellenmesi

2017-05-15T18:29:29+00:00

Facebook en eski ve en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesi. Sık sık yaptığı güncellemeler ile sosyal paylaşım alanının renkli dünyasında kullanıcılarını mutlu etmek için gayret ediyor.

Facebook yeni bir özelliğini aktif olarak kullanıma açtı, artık facebook üzerinde renkli bir dönem başladı. Bu güncelleme ile birlikte facebook renkli durum yazma özelliği aktif oldu.

facebookta-renkli-durum-yazma.png- Yeni Facebook Güncellenmesi

Artık durum mesajlarınızı renkli göndermeniz mümkün. Aynı zamanda facebook bu güncellemesiyle birlikte arka plan rengini de renkli kullanabilmeye olanak tanıyor. Bunlarla beraber sürpriz bir özellik daha uygulamaya eklendi. Sadece Android platformlarda kullanılabilen bu özellik ile facebook yeni özelliklerine bir yenisini daha eklemiş oldu. Bu özellik ise sadece yazı ile gönderilen paylaşımlarda etkin olarak kullanılabiliyor.

Facebook Uygulamasında Renkli Gönderi Nasıl Yazılabilir?

Gönderinizi paylaşmak istediğinizde yazıyı yazdığınız alanda karşınıza bir takım seçenekler çıkmakta, bu seçenekler hangi renkte yazmayı istediğinize dair renklerden oluşuyor. Bu renklerden istediğiniz bir tanesini seçtiğinizde facebook renkli yazı seçeneği aktif hale geliyor.

Sosyal paylaşım platformlarının en vazgeçilmezi olan facebook adresinizde artık renkli yazılar yazabilmeniz mümkün hale geliyor. Arkadaşlarınızdan daha farklı bir yapıda yazı yazmak istediğinizde bir takım kodları kullanmanız da bu güncelleme ile birlikte mümkün hale geldi. Bu kodları mesaj alanına , durum güncelleme alanına durum bildirimi olarak yazarak ilgi çekebilirsiniz. Facebook adresinize giriş yapın ve mesaj bölümündeki alanda ya da durum bildirimi alanında bu kodları kullanın, arkadaşlarınız içinde farklılık yaparak eğlenceli vakit geçirebileceksiniz.

facebookta-renkli-durum-yazma.jpg- Yeni Facebook Güncellenmesi

Renkli Yazma Kodları

Bu yazı kodları ve yazıların tonları özel olarak tasarlanmış renk paletinden oluşur. Facebook’ un habersizce yaptığı bu güncelleme sürprizi ile durum yazma alanına veya mesaj bölümüne renkli yazı yazabileceğiniz gibi facebook renkli arka plan sahibi de olabileceksiniz. Facebook uygulaması güncellemesi eksiksiz yapıldığında bu özellikler aktif olacaktır. Durum güncellemesi yaparken arka plan aktif rengini ve yazı (text) rengini renkli kutular arasından seçim yaparken eğlenceli vakitler geçireceksiniz. Bu kod sayıları şöyle ayarlanmış; /c14: Mavi 2 ; /c12: Mavi ; /c13: Mor ; /c1: Mor ; /c6: Yeşil ; /c2: Yeşil ; /c10: Yeşil ; /c3: Krem ; /c4: Lacivert ; /c5: Vişne ; /c7: Açık Gri ; /c8: Gri ; /c9: Kırmızı ; /c11: Sarı

Facebook Yeni Güncellemesi İle Şimdi Daha Renkli.

Leave A Comment