Yeni Başlayanlar İçin Twitter

2017-07-10T12:50:45+00:00

Twitter diğer sosyal paylaşım platformlarından biraz daha farklıdır. Bazı kişilerin açtım ama hiçbir şey anlamadım dediğini duyarsınız. Bazıları da binlerce takipçi ile fenomen bile olmuştur. İşin açığı genel çevreniz facebook ve İnstagram kullanıyordur ama twitter kullanan kişilere pek rastlamazsınız. Bu durum da sizin bu platformda eğlenceli vakit geçirmenizi engelleyecektir. Diğer taraftan kullanmayı bilmiyorsanız da dar bir çevrede kendi başına kalıp anlamsız bulduğunuz bu hesaptan vazgeçebilirsiniz. Gerçek şu ki birkaç önemli noktaya dikkat ederek twitterda kısa zamanda çevrenizi genişletebilirsiniz. Bunun için en güncel twitter takipçi siteleri sizin için bir seçenek olabilir. Ama bundan sonra bu platformda nasıl hareket edeceğinizi de bilmeniz gerekir.

Karakter Sınırı

Twitter’a yeni başlayanlar için ilk olarak karakter sınırından bahsedelim. Twit paylaşırken sınırlı sayıda harf ve aralık girebiliyorsunuz. Paylaşım bölümüne 140 karakterlik bir yazı girebilirsiniz. Yani sizden istediği az ama öz paylaşımlardır. Bütün söyleyeceklerinizi bu karakter sınırına sığdırmanız gerekebilir. Eğer bu sizin için yeterli olmadıysa paylaşımınızın altına yorum şeklinde devam edebilirsiniz. Ya da ilk twitten itibaren her twitin sonuna 1, 2 gibi numaralar ya da simgeler koyabilirsiniz. Güvenilir twittertakipçi arttırma yöntemleri ile de twitlerinize beğeni toplayabilirsiniz.

Yeni Başlayanlar İçin Twitter - Yeni Başlayanlar İçin Twitter

Rt ve Favori

Twitter’ da en çok işinize yarayacak iki önemli terim rt ve fav olarak bilinmektedir. Favori artık beğeni olarak geçiyor. İlk olarak beğendiğiniz paylaşımların altındaki kalbe tıkladığınızda onu beğenmiş olursunuz. Ya da eski adıyla favlamak da diyebiliriz. Beğendiğiniz paylaşımların kendi profilinizde yer almasını istiyorsanız da rt yapmalısınız. Yani o paylaşımı siz tekrar kendi hesabınızda paylaşacaksınız. Buna rt diyoruz. En çok kullanacağınız iki özellik bunlardır. Bu şekilde kullanıcıların dikkatini çekebilir ve sizi takip etmelerini ya da paylaşımlarınızı yorumlamalarını sağlayabilirsiniz.

Keşfet

Yine bilmeniz gereken önemli bir özellik twitterın keşfet bölümüdür. Bu alanda da çok işiniz olacak. Çünkü her gün ya da her saat keşfet bölümünde tt listesinde belli etiketler ön plana çıkmaktadır. Siz de paylaşımınıza en yakın olan etiketi kullanarak Twit atabilirsiniz. Böylelikle o etiketin altına yazanlar sizin paylaşımınızı da görecek ve böylelikle size dönüş yapabileceklerdir. Bunu bir örnekle açıklayalım. Diyelim ki tt listesinde #isterdimki diye bir etiket gördünüz. Böyle etiketler genelde gündemle alakalı olmadığı için bu etiketin yanına her şeyi yazabilirsiniz.

Ayrıca keşfet bölümünü farklı şekilde de kullanabilirsiniz. Günlük olarak keşfet bölümünü gözden geçirdiğinizde o gün neler olmuş, gündem neymiş bunlardan haberdar olabiliyorsunuz.

Yukarıdaki yöntemleri uygularken güvenilir twitter takipçi arttırma yöntemleri ile hesabınızı istediğiniz seviyeye getirebilirsiniz.

Leave A Comment