Twitter’da Video İndirme Yöntemleri

2017-05-23T14:43:24+00:00

Twitterda video indirmek için gerekli adımları takip edelim; Twitter, sosyal mesajların iletilerek başka kişilerle paylaşıldığı bir platform olmakla birlikte kişilerin her gün bile paylaşabildiği hisleri, duyguları ve haberleri içeren özelliği de mevcuttur. İçinde birçok mekanlar eşliğinde fotoğraflar, sosyal linkleri gösteren web siteleri ve beğeni kazandıran birçok videoları kapsar. Bu paylaşımlar günden güne hayata renk katar ve paylaşılan insanların etrafınızda gülücükler beslemesine sebebiyet vermektedir. Hatta bunlar çok beğenilip akıllı telefonlara indirilmek istendiğinde çözümü oldukça kolaylık sağlar. Peki, videolar ya da beğenilen GIF’leri indirirken nasıl bir yol izlenmelidir?

Twitter ’Dan Video İndirmek İstendiğinde Ne Yapılmalıdır ?

twitterda-video-indirme-yontemleri.jpg
- Twitter’da Video İndirme Yöntemleri

Bazen beğenilen videolar ya da Gıf’ler defalarca izlenmesine rağmen tadına varılamamaktadır. Bu da bazı insanların videoları indirerek başka bireylerle paylaşılmasına yön vermektedir. Bu amaçla, videoların ya da Gıf’lerin nasıl indirilmesi konusunda her adımıyla bilgi sahibi olunması zorunludur ki video veya Gıf’ler kalıcılık kazansın. Video indirmenin kolay iki yolu bulunmaktadır

1.Video veya Gıf içeren tweet açılır. Bu kısımla birlikte yukarda indir butonuna basıldığında video rahatlıkla kısa süre içinde indirilmektedir.

2. İndirilmek istenen video’ya gelinerek web sitesinde oluşan URL kısmı kopyalanıp, TWITTER VIDEO İNDİR sayfasına yani www.downloadtwittervideo.com/tr içeren web sitesi adresine kaydedilen URL kopyalanıp yapıştırıldığında MP4 olarak indirme şansı elde edilir.Kısa sürede video, akıllı telefona ya da bilgisayarlara indirilir.- Twitter’da Video İndirme Yöntemleri

twitterda-video-indirmek-icin-ne-yapmaliyiz.jpg- Twitter’da Video İndirme Yöntemleri
- Twitter’da Video İndirme Yöntemleri

3. Google Chrome eklentisi olarak bilinen Twıtter Vıdeo Assıst üzerinden de video indirilmektedir. Öncelikle uzantısı, Google Chrome’a eklenir. Ayarlar yoluyla indirilmek istenen GIF+MP4 Şeklinde olan seçenek tıklandıktan sonra istenilen GIF ya da vıdeo’nun üzerine tıklandığında Save Thıs Twıtter Vıdeo seçeneği açılmaktadır. O seçenek de tıklanarak video rahatlıkla indirilir.

Görüldüğü gibi, video ve GIFlerin kalıcılık kazanması ve kullanılabilirliğinin artırılması için çeşitli işlemler yoluyla beğenilen her video ve Gıf, birkaç adımla kısa süre içinde indirilmektedir. Bu da kişilerin kısa süre içinde takipçilerle veya etrafında olan her bireyle bu videoları paylaşmasına hız vermek suretiyle kişilerde oluşacak hoş tebessümlere fırsat vermektedir. Dilenen her video, zamandan tasarruf eder ve hızlı bir biçimde indirilerek amacına ulaşır.

Leave A Comment