Twitter’da Tweet Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

2017-04-24T10:34:41+00:00

Twitter’da paylaştığınız herhangi bir tweetinizi istediğiniz her an silebileceğinizi biliyor musunuz? Ancak sadece kendi yayınlamış olduğunuz tweetleri silebileceğinizi diğer hesaplarda yer alan tweetleri kendi zaman akışınızdan kaldıramayacağınızı hatırlatmak isteriz. Şimdi dilerseniz tweetler nasıl silinir konusuna bakalım.

Eğer bir tweeti daha önceden retweet yaptıysanız ve sonrasında bu eski tweeti profilden kaldırma işlemini gerçekleştirmeye karar verirseniz, retweet’i geri alarak bu sorunu halledebilirsiniz.

Onun dışında kendiniz paylaştığınız bir tweeti veya tüm eski tweetlerinizi silmek istiyorsanız, bunu kendi profilinizden gerçekleştirebilirsiniz.

[ilginiziCekebilir id=”2566″]

twitter kapak fotografi 300x157 - Twitter'da Tweet Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Tweetlerinizden bir tanesini silmek istediğiniz zaman ise su adımları takip etmeniz gerekmektedir:

IOS İşletim Sisteminde Yer Alan Twitter Uygulamasında

Twitter’da “Ben” sekmesine gidin. Silinmesini istediğiniz tweeti buradan bulun. Tweetin üstünde yer alan aşağı doğru ok simgesine dokunun. Tweeti sil yazan kısma tıklayın. Doğrulamak amacıyla sil butonuna basın. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra silmek istediğiniz Tweet silinmiş olacaktır.

Android İşletim Sisteminde Yer Alan Twitter Uygulamasında

Android Twittter uygulamasında yan tarafta bulunan menüde gezinti menüsü simgesi ya da profil simgesi yer almaktadır. Siz de hangisi bulunuyorsa ona dokunun. Menüde bulunan profil öğesine dokunun. Silmek istenilen tweeti bulun. Tweetin üstünde yer alan aşağı doğru ok simgesine dokunun. Tweeti sil yazan kısma dokunun. Doğrulamak amacıyla evet butonuna dokunun.

tweet nasil silinir 300x152 - Twitter'da Tweet Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilgisayardan Twitter.Com Üzerinden Tweet Silmek İçin

Profil sayfasını ziyaret edin. Silinmesini istediğiniz tweeti bulun. Daha fazla simgesine dokunun. En son tweeti sil öğesine tıklayın.

Birden Çok Tweet Silmek İçin

Twitter birden fazla tweet silmeyi sağlayacak bir yöntem sunmamaktadır. Bu yüzden tweetleri sadece elle tek tek silebilirsiniz. Ancak bazı internet siteleri toplu tweet silme hizmetleri sunmaktadır. Ama ne kadar güvenilir olduğu konusunda hiçbir güvence verilmemektedir.

Silinen Tweetlere Ne Olur?

Bir Tweeti sildiğiniz zaman bu tweet hem hesabınızdan, hem sizi takipte bulunan bütün hesaplardaki zaman akışından hem de Twitter’daki arama sonuçlarından kalıcı olarak silinmektedir. Artık hiçbir şekilde hiçbir yerde tweetinize ulaşamayacaksınız.

Leave A Comment