Twitter’da TT Listesine Nasıl Bakılır?

2017-05-17T10:59:26+00:00

Günümüzde sosyal medyanın pek çok alanda etkili olmasını göz önünde bulundurursak sosyal medya gündeminden haberdar olmanın önemli olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki her gün atılan sayısız tweetlerin arasından önemli olanları kendimiz seçip bulmamız mümkün değil. Bu sebeple Twitter bizim için tt (trend topic) listesi oluşturuyor. Buradan dünya, ülke hatta il gündemlerine bakarak en çok sayıda atılan tweetleri görebiliriz. Yani kolayca istediğimiz bölgenin Twitter gündemine ulaşabiliriz.

Bu listenin en tepesinde o an için en çok konuşulan gündemi görürsünüz. Daha aşağılara indikçe atılan Tweet sayısı daha az olan gündem konuları görüntülenir.

twitter-trend-topik-tt.jpg- Twitter'da TT Listesine Nasıl Bakılır?

Twitter'da TT Listesine Nasıl Bakılır?

Twitter Gündemler listesini görüntülemek, giriş yapılan cihaza bağlı olarak tarayıcıda veya mobilde farklı şekilde gerçekleşir.

Twitter Trend Topic Listesi Nasıl bakılır?

Twitter'a mobil uygulamadan giriyorsanız Keşfet sekmesi ile gündeme ulaşabilirsiniz.

Eğer masaüstü veya dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız twitter.com adresinde girişinizi yaptıktan sonra sayfanın sol tarafında kişisel bilgilerinizin hemen altında 'Türkiye Gündemi' yazan kutucukta gündemi görmeniz mümkün. Sadece Anasayfa zaman akışında değil bildirimler, arama sonuçları ve profil sayfaları da dahil olmak üzere her sayfanın solunda gündem kutucuğu görüntülenebilir.

twitter-tt-yapma-trend-topic-listesi.jpg- Twitter'da TT Listesine Nasıl Bakılır?

Twitter Dünya Gündemi Sıralaması

Twitter'da size özel kişiselleştirilmiş gündem belli bir algoritmaya göre belirleniyor. Sizin takip ettiğiniz hesaplar, yaptığınız aramalar ve konumunuz bu gündemin belirlenmesinde göz önünde bulunduruluyor. Elbette kendiniz seçeneklerinizi düzenleyerek dünya gündemine de kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz içinde Türkiye'nin de bulunduğu 62 ülkenin özel gündemine ve bazı seçili şehirlerin gündemine de ulaşmak mümkün. Türkiye için 12 şehre ait gündeme de ulaşabilirsiniz. Şuan için Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Konya, Mersin, İstanbul ve İzmir'in kendi gündemleri mevcut. Eğer 'benim şehrimi neden seçemiyorum?' diye soranlardansanız kendi şehriniz gündeme etki edecek kadar Tweet atmıyor demektir.

Twitter dünya gündemini seçmek için kendi hesabınıza giriş yaptıktan sonra soldaki ''Türkiye Gündemi' kutucuğunun yanında bulunan 'Değiştir' seçeneğini tıklayın. Ve dünya gündemini seçin. Tekrar eski kişisel gündeminize dönmek isterseniz aynı seçeneklerin bulunduğu yerde 'Kişiselleştirilmiş gündem al' seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır.

Leave A Comment