Twitter’da Retweet Nasıl Yapılır ?

2017-05-05T15:59:43+00:00

Twitter , şimdilerde herkesin kullandığı, hemen her yerden ulaşabileceğiniz ve anlık tweetler atarak , nerede ne yaptığınızı, kiminle olduğunuzu veya herhangi bir şey ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz bir sosyal mecradır. Bu yazıyı okuduktan sonra Twitter’da retweet nasıl açılır sorusunun cevabını bulmuş olacaksınız.

tweetception.png?w=738- Twitter’da Retweet Nasıl Yapılır ?

Profile Giriş

Öncelikle webinize twitter.com yazarak siteyi açmanız veya akıllı telefonunuzdan twitter uygulumasını açmanız gerekmektedir. Ardından eğer web sitesini kullanıyorsanız, sağ üst köşede yazan “log in” veya “giriş yap” kısmına tıklayınız. Butona bastıktan sonra karşınıza kullanıcı adınızı ve şifrenizi gireceğiniz bir pencere çıkacaktır. Kullanıcı adınızı ve şifrenizi girdikten sonra “Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

Retweet Ne Demek?

Eğer sizde rt ne demek twitter sorusunun cevabını arıyorsanız, okumaya devam edin. Retweet bir kullanıcının attığı bir tweeti sizinde kendi profiliniz üzerinizden tweetlemenizdir. Twitter mecrasında kısca RT olarakta söylenir. Twitter’da bir tweet’i hiçbir şey yazmadan retweetlerseniz eğer, o kişinin düşüncesine katılmışsınızdır demektir. Hoşunuza giden herhangi bir tweetide rt’leyebilirsiniz.Tweeti asıl yazan kişiye bir nevi destek gibidir kısaca. Eğer düşüncesine katılmıyorsanız, retweet ederken üzerine tweet yazma olanağınızda twitter tarafından verilmiştir size. Bu sayede sizde, takipçilerinizle düşüncelerinizi, tweeti beğenip beğenmediğinizi veya düşünceye katılıp katılmadığınızı paylaşabilirsiniz. Genellikle twitter fenomenleri tarafından yazılan tweetler çok tutulur ve en çok retwwetide onlar alır.

193089-18mHXd1394287256.jpg- Twitter’da Retweet Nasıl Yapılır ?

Nasıl Retweet’lenir?

Giriş yaptıktan sonra ana sayfanızda biraz dolaşın, karşınızda binbir türlü fenomenler tarafından atılmış tweetler olacaktır. Bir tanesi hoşunuza gittikten sonra, tweetin aşağısında bulunan dört tane işaret göreceksiniz. Bunlardan en sağdaki mektup işareti, tweeti bir başka twitter kullanıcısına dm yolu ile paylaşmanızı sağlar. Onun yanındaki kalp şeklindeki işaret, bir tweeti likelamanız yani beğenmenizi sağlar. Onun bir solunda iki tane ok şeklinde işareti ise sizin asıl amacınız olan, twitter rt nasıl yapılır sorusunu cevaplar. Daha öncede bahsettiğim gibi eğer rtweet üzerine bir şey yazmak istiyorsanız, alttaki seçeni seçip, tıpkı bir tweet atar gibi üzerine yazı yazabilirsiniz. Eğer direk rt’lemek istiyorsanız, üstteki retweet seçeneğine basmanız yeterli olacaktır.

Leave A Comment