Twitter’da Popüler Olmak Artık Çok Kolay

2017-05-20T15:59:25+00:00

Twitter’da Popüler Olmak Artık Çok Kolay

twitterda-populer-olmak-twitterda-fenomen-olma.png- Twitter’da Popüler Olmak Artık Çok Kolay

Bir twitter hesabınız var ama yeterince tanınmıyor musunuz? Takipçi sayınızın az olduğundan mı şikayetçisiniz. O zaman twitter fenomen olmanın yolları nelerdir gelin hep beraber göz atalım.

İçinde isminizin geçmediği bir kullanıcı hesabı edinin. Dikkatinizi çekerse twitter fenomenlerinin hiçbiri kendi özgün isimlerini kullanmaz bunun yerine daha çok akılda kalıcı kullanıcı isimleri ile katılırlar. Artık siz de kendinize bir marka gözüyle bakın ve bu markanıza yaratıcı bir isim bulun. Düzenli olarak tweet atın. Bir gün daha az bir gün daha çok atabiliyor olmanız sorun değil ama gün içinde mutlaka birkaç tweet yazarak orada olduğunuzu hissettirin. Popüler bir twiter kullanıcısının günlük ortalama tweet sayısı 4’tür bunu kendinize baz alın.

Sizi takip edeni siz de mutlaka takip etmeyin. Önemli olan çok kişi takip etmek değil unutmayın çok takipçi sayısına ulaşmak. Takipçilerinizi beğenmediyseniz bırakın onlarla uzun süreli ilişkiler kurmak zorunda değilsiniz. Eğer sizi rahatsız ediyorsa ya da yeterince ilgi çekici bulmadıysanız bırakın. Farklı alanlardaki kişileri takip ederek yelpazenizi geniş tutun. Günlük olayları, haberleri takip edin. Sakın geride kalmayın, eskimiş bir haberi paylaşmayın. Dikkat çekici ve yeni olan haberler sizin takip edilmenize neden olacaktır. Haberleriniz henüz duyulmamış ya da yayılmamış konulardan olsun.

Twitterda Popüler Olan Kişilerle İletişim Kurmaya Çalışın

Eğer böyle kişilere attığınız tweetler cevap bulursa twitterda ünlü olmak için önemli bir adım atmış olursunuz.

Yazdığınız Twitleri Kısa Tutun

twitterda-populer-olma-twitterda-fenomen-olma.png- Twitter’da Popüler Olmak Artık Çok Kolay

- Twitter’da Popüler Olmak Artık Çok Kolay- Twitter’da Popüler Olmak Artık Çok Kolay

Az kelime ile çok şey anlatmaya çalışın. Bu konuda yapılan araştırmalar gösteriyor ki az kelime ve çok paylaşım bir twitterda popüler olma hilesidir. Aktif bir kullanıcı olmak istiyorsanız soru sorun, anket hazırlayın, en iyi cevap verenleri seçin onları yayınlayın. Böylece hesabınız sürekli aktif olsun. Şaka yapın ama sulandırmayın. Her zaman komik olmak gibi bir kaygınız olmasın ancak soğukta olmayın. Her zaman nerede olduğunuzu ne yaptığınızı takipçilerinizle paylaşmayın, gizemli olun.

Hashtag Oluşturun

Ancak oluşturacağınız hashtag o günün popüler konularından birisi olsun. Yoksa kendi kendinizle baş başa kalırsınız. Twitterda fenomen olmanın yolları kısaca böyle. Hemen bu ipuçlarını kullanmaya başlayın siz de bir twitter fenomeni olun.

Leave A Comment