Twitter’da Fotoğraf Paylaşırken Bunlara Dikkat Edin

2017-05-17T17:00:41+00:00

Twitter son dönemin sosyal medyasında en çok kullanılan haber paylaşım düşünce paylaşım ve hatta haber sunucu ve kanallarının en çok kullandığı kitle iletişim araçlarından biridir.

Haberlerin dışında en çok yapılan şey sosyal medyada instagram dan sonra en çok fotoğraf paylaşma platformlarından birisi olmayı başardı. twitter’da fotoğraf paylaşma, haberin veya paylaşılan twitin daha çok etkili hale gelmesine ve daha çok okunmasına sebep olur. Twitter fotoğraf paylaşma bilimsel olarak twitin %55 daha fazla okur sayısına ulaştığını gösteriyor.

twitter-da-fotograf-paylasma.jpg- Twitter’da Fotoğraf Paylaşırken Bunlara Dikkat Edin

Görsel Boyutları

Twitterda fotoğraf nasıl paylaşılır sorusunun cevabı olarak ilk dikkat edilmesi gereken hususlardan biri görsel boyutlarıdır. İlk olarak ana profilinizin ilgi çekici olmasını ve size aitliğini daha çok göstermek için ayarlar kısmından profil ayarlarına girdikten sonra twitter’ın son güncellemesinde profil fotoğraf kısmına basıldığında bilgisayarınızın fotoğraflar kısmı açılmaktadır. Seçeceğiniz fotoğrafın mutlak suretle 400×400 piksel olması zorunludur. Twitiniz üzerinden paylaşacağınız fotoğrafın ise 876 x 438 olması gerekmektedir.

Görsel Boyutları

Twitter fotoğraf yükleme özelliklerinden bir tanesi ve en çok kullanılanı ise twitter kolaj özelliğidir.Kolaj özelliği ile birlikte 4 farklı renkte ve karede fotoğraflar paylaşılabilmekte sizde eğer arkadaşlarınızla 4 farklı fotoğraf çekip hepsini bir arada kullanmak istiyorsanız bu özellik tam size özel olarak tasarlanmış.

twitterdan-instagrama-fotograf-paylasimi.jpg- Twitter’da Fotoğraf Paylaşırken Bunlara Dikkat Edin

İnstagram Üzerinden Fotoğraf Twitlemek

Twitterdan sonra gelen en çok kullanılan fotoğraf paylaşım uygulaması olarak instagram başta geliyor. Twitter üzerinden İnstagram eş zamanlı olarak en çok kullanılan seçeneklerden bir tanesini oluşturmakta. Özellikle bu özellik kullanıcılar dışında markaların işini de kolaylaştırıyor, tüm sosyal medya mecralarında hem twitter hem instagram paylaşımı sayesinde daha çok kullanıcıya ulaşma hedeflerinizi tamamlayabilirsiniz. Twitter üzerinden bir instagram fotoğrafı paylaştığınız anda twitter da link olarak paylaşılmakta bu özellik ile birlikte kısa sürede fotoğrafınıza ulaşım sağlanabilir.

Ana Görseliniz Firmanızı Göstermeli

Twitter sayesinde firmanız da sosyal medya üzerinden iş yoğunluğunuzu arttırabilir ama önce dikkat edeceğiniz tek durum anlattığımız gibi firmanıza ait fotoğraf ve resimler olacaktır.Markanıza fikir veren kullanıcı ve müşterilere böylece daha kolay ulaşabilirsiniz.

Leave A Comment