Twitterda Engellediğimi Nasıl Anlarım?

2017-05-11T14:14:29+00:00

twitterda-beni-kim-engellemis.jpg

Twitter kullanıcıları birbirlerini engelledikleri zaman kimin kendisini engellediğini merak ederler. twitter'da beni kim engellemiş sorusuna cevap arayan kişiler twitter üzerinde engelleyenler listesi gibi bir listeyle de karşılamazlar. Twitter’da engellendiğimi anlamak için ne yapmam gerekir, twitter’ da onu engellediğim kişi anlar mı gibi pek çok soru twitter kullanıcılarının aklına takılan sorulardır. Twitter üzerinde siz birini engellediğiniz zaman ona sizin engellediğinize dair bir mesaj gitmemektedir. Bu nedenle engellediğiniz kişinin haberi olmaz aynı zamanda sizin de engellendiğinizde aynısı geçerlidir. Engellendiğinize dair bir mesaj almazsınız.Twitterda birini engellediğinizde o kişiye sizin tweetleriniz görünmez. Eğer engellediğiniz kişi adınıza arama yaparsa sizi bulamaz. Bulmak için tweeterdan çıkış yapmalı ve aramasını çıkış yaptıktan sonra gerçekleştirmelidir.

twitter-twitterda-engellenenler-listesi.jpg

Twitter’ Da Bloklandığınız Nasıl Anlaşılır

Twitter kullanıcıları twitter'da bloklandığını nasıl anlarsın diye sorduklarında twitter üzerinde bir bloklama listesinin bulunmadığını göreceklerdir. Daha önceden çalışma mantığı boklayan kişinin tweetlerini artık göremediğinizde twitter arama butonunda da eğer o kişiyi bulamıyorsanız bloklandığınızı anlama şeklindeydi. Twitterın yaptığı yeni günceleme ile twitter kullanıcıları artık bloklayan kullanıcıların tweetlerini görüntülemeye izin veriyor. Tweeterlar arasındaki gerginliğini azaltmak için bu yöntemi gerçekleştirdiklerini söyleyen twitter için bloklama yapan kişinin tweetleri gizli değilse artık okunabilmekte.

twitter-sosyal-medya.jpg

Twitter’ da Engelleyenler Listesi Bulunur Mu?

Twitter üzerinde twitter'da beni engelleyenlerin listesi olarak bir listeyi bulmanız şu an için mümkün değil. Sadece teker teker araştırarak sizi engeleyip engellemediğine bakmanız olanakldır. O kşinin sayfasında takip et butonuna bastığınız zaman iki tane uyarı görünür. 2. Uyarı yazısını gördüğünüzde bu kişinin sizi engellediğini anlarsınız. Bu kişi sizi spam olarak bildirmiş hesabınızı engellemiştir. Veya doğrudan engellemiş olabilir.Bu hesaba ait tweetleri okumak için twitter hesabınızdan çıkış yaparak okumanız mümkün olur.

Leave A Comment