Twitter’da Bir Kullanıcıyı Nasıl Engellersiniz?

2017-05-25T11:13:20+00:00

Sosyal medyanın en büyük handikaplarından biri internette kendini güvende hissetmeme duygusudur. Kullandığımız alanlarda tıpkı evimizdeymiş gibi güvende hissetmek isteriz aslında bir nevi sosyal medya hesapları bizim evimizdir. Sosyal medya hesabımızda duygularımızı, kızgınlıklarımızı, resimlerimizi , mutlu anlarımızı paylaşıyoruz yani mahremimizi açıyoruz insanlara.

ttwitterda-engelleme-sessize-alma-ayarlari.jpg

Tüm bunları yaptığımızda sosyal medyadaki evimizde kendimizi diğer kullanıcıların tehlikelerinden korumak isteriz, dış dünyada hissettiğimiz duygunun ya da korumacı tavrın aynısıdır. Bir de takipçi sayısımız fazla ise diğer insanların rahatsız edici davranışları da çoğalır. Pekala bu durumda ne yapabiliriz? Twitter’da bizi rahatsız etme potansiyeli olan ya da rahatsız eden kişilerden nasıl kurtulabiliriz? Bu problemin çözümü çok kolay, hoşlanmadığımız ya da rahatsız olduğumuz hesabı engelleyerek bu durumdan kurtulabiliriz.

Twitter Engelleme Nasıl Yapılır?

twitterda-kullanici-engelleme-ayarlari-nasil-yapilir.jpg- Twitter'da Bir Kullanıcıyı Nasıl Engellersiniz?

İnternette hesabınızı korumak için hesabı gizli tutama seçeneği mevcut bulunmakta , ilk olarak bunu yapmanız sizi bir nebze de olsa dış etkenlerden korumaya yardımcı olacaktır. Fakat direkt olarak sizi rahatsız eden, rahatsız edici içerik mesajları atan kişileri engelleyebilirsiniz. Twitterda birini engelleyince ne olur? Engellediğiniz hesap sizi takip edemez ancak siz de o hesabı takip edemezsiniz. Eğer sizin hesabınızda takipte olan bir kullanıcı var ise siz o kullanıcıyı engellediğinizde hemen takipten düşecektir. Siz o kullanıcının engellemesini kaldırmaya karar verdiğinizde tekrardan o hesabı takip etmeniz gerekecektir. Engellediğiniz hesap engellendiği yönünde bir bildirim almaz yani kullanıcı hesabını engellediğinizi bilmeyecektir.Twitter engelleme nasıl anlaşılır? Eğer kullanıcı sizin profilinizi ziyaret etmek isterse ve profilinize bakarsa ancak o zaman engellendiğini anlayacaktır. Engellediğiniz hesaplar sizin twettlerinizi göremezler. Size mesaj gönderemez ve tweetlerinizi arama kısmında bulmaları imkansızlaşır. Sizin arkadaş listenizi yani sizin takip ettiklerinizi ya da sizi takip edenleri göremezler.Sizi fotoğraflarda etiketleyemedikleri gibi sizin beğenilerinizi veya listelerinizi göremezler. Twitterde şu adımlar takip edilerek engelleme yapılabilir :

twitterda-cep-telefonu-ile-kullanici-engelleme.jpg

1) Mobil uygulamadan ya da bilgisayardan twitter’a giriş yapın.

2) Engellemek istediğiniz kullanıcıyı yani hesabı açın.

3) Profil sayfasında bulunan dişli çarka (menüye ) tıklayın ve açılan sayfada ‘’… adlı kişi sessize al’’, ‘’.. adlı kulanıcıyı engelle’’, ‘’.. adlı kullanıcıyı bildir’’ seçeneklerini göreceksiniz.

4) ‘’.. adlı kullanıcıyı engelle’’ seçneğine tıklayıp, hesabı engelleyebilirsiniz.

Leave A Comment