Twitter’a Super Hearts Özelliği Geliyor

2017-07-09T00:50:02+00:00

Sosyal medyada içerik üreterek para kazanmak artık günümüzün en gözde meslekleri arasında. Hem ülkemizde, hem dünya genelinde binlerce sosyal medya kullanıcısı, bu şekilde gelir elde ediyor, geçimini sağlıyor hatta astronomik ücretler bile kazanabiliyorlar. Bu konudaki ilk atılımın başlangıcını saptamak biraz güç olsa bile, en ses getiren versiyonu YouTube’da yaşandı diyebiliriz. Zamanla diger sosyal medya sitelerinde de, içerik üreterek kazanç elde etme olayı revaç kazansa bile, sürekli gelişim gösteren “içerik üreterek para kazanma kavramı”yla ilgili son bir flaş gelişme de Twitter üzerinde yaşandı.

Twitter en gözde sosyal medya sitelerinden bir tanesi. Ve sosyal medya sitelerini bildiğimiz gibi canlı tutan kavram, kullanıcılarıdır. Ne kadar çok kullanıcı aktif olursa, site o kadar canlı olur. Ve bu durumdan faydalanmak isteyenlerin başında da reklam yapmak isteyen kurumlar ve markalar gelir. Bu reklamverenler, sosyal medyadaki içerikler üzerinden reklamlarını yayınlayarak geniş kitlelere ulaşma imkanına sahip olurlar. Ve bu reklam gelirleri içerik oluşturucuları ve site arasında pay oranıyla belirlenmek üzere paylaştırılır. Böylelikle ortaya çevrimiçi bir eko sistem ortaya çıkar. Bu konuda en bilinen ve en uygulanan platforum muhtemelen YouTube’dır. Binlerce YouTube kullanıcısı, içerikleri üzerinden gelir elde etmekte ve binlerce markada bu içeriklerde yayınlanmak üzere reklam vermektedir. Bu durum sadece YouTube ilemi sınırlı ? tabiki hayır, Instagram, son gelişmelerle Facebook ve tabiki sosyal medyanın mavi kuşu Twitter,da dahil olmak üzere, genel işleyişi sitenin yapısına göre değişmekle birlikte, prensip olarak içerikler üzerinden gelir elde olmayı bir çok sosyal medya sitesinde mevcuttur. Twitter, bu siteler arasında YouTube’dan hemen sonra geldiği bile kabul edilebilir. Zira dünya üzerinde en akıcı içerik sağlayan platform olarak Twitter, ilk akla gelenlerden bir tanesidir. Ve tabi ki bu durumda reklam verenler için muazzam bir fırsat oluşturur. Twitter üzerinden para kazanma, oldukça uzun zamandır mevcut ve aktif şekilde. Twitter, üzerinden para kazanmanın çeşitli şekilleri de mevcut. Ufak bir internet araştırmasıyla bütün bu yöntemleri ögrenmeniz mümkün. Fakat halihazırda mevcut olan bu yöntemlerin arasına yeni ve YouTube’daki sistemi andıran yeni bir sistem, kullanıcılara merhaba demek üzere.

twitter_superhearts

Periscope Ve Super Hearts

Twitter, bildigimiz üzere metin tabanlı bir site. Yani önceliği yazı üzerine. Hatta dünyanın ilk Mikro Blog sitesi olma özelliğine sahip. Ne varki sosyal medya siteleri gelişip, işlevleri genişledikçe, Twitter’da bundan payını alarak içeriklerine resim ve video elementlerini de eklemişdi. Hatta bununla da kalmayarak, dünyanın ilk canlı yayın platformlarından olan Periscope’u satın alarak, video tarafını iyice geliştirmiş, tam işlevli bir sosyal medya sitesi haline gelmişti. Periscope bugünde en çok kullanılan canlı yayın platformları arasında. Ne varki bu özellikler sadece sosyallik adına olan gelişmeler olup, herhangi bir gelir elde etme olanagı sunmuyordu. Bugüne kadar. Artık yeni getirilen Super Hearts uygulaması ile artık Periscope içeriklerimizden, daha dogrusu yayınlarımızdan gelir elde olanagına sahip olacagız. Canlı yayın denilince akla gelen ilk isimlerden bir taneside Twicth TV olsa gerek. Twicth TV, canlı yayın yapısının yanında Coin sistemi ile yayınlardan para kazanma olanagı sunuyordu. Diger sosyal medya sitelerinin atakları ve Younow gibi benzeri sitelerin çıkmasından sonra, Twicth TV populatilesini kaybetse bile, sahip oldugu sistem diger sosyal medya platformları içinde ilham kaynagı oldu denilebilir. Bu tip sistemlerde Coin sistemi, bağış mantıgına dayanır. Yani izleyicileriniz, yayınlarınıza istinaden, kendi insifiyatifleri dogrultusunda size Coin bağışlayabilir ve bu Coinleri nakite çevirip gelir elde edebiliyorsunuz. Twitter’daki Super Hearts sistemide tamamen aynı mantıga dayanıyor. Periscope yayınlarınızdaki izleyicileriniz, size Super Hearts özelliği ile bağış yapabiliyor, böylelikle kazanç sağlayabiliyorsunuz.

Super Hearts sistemi henüz çok yeni ve dolayısıyla şuan için ülkemizde geçerli degil. Aktif olarak şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletlerinde kullanılabiliyor olsa bile, sistemin yakın zamanda tüm dünya genelinde kullanılabilicegi tahmin ediliyor. Bu sistem ile son günlerde artık iyice benimsenmiş ve hemen hemen her sosyal medya sitesinde mevcut olan canlı yayın sistemleri arasında, biraz geri planda kalmış olan Periscope’un kullanımını artırılması hedeflenen idealler arasında. Mobil bir uygulama olan Periscope sayesinde, internet olan heryerde canlı yayın yaparak gelir elde edebilme olayı Twitter ve sosyal medya kullanıcıları için heyecan verici bir yenilik olacagı düşünülüyor.

Leave A Comment