Twitter Takipçi Hilesi Skandalları

2017-07-05T20:47:21+00:00

Sadece sıradan kişiler değil birçok ünlü isim de daha çok prim yapmak, kendilerini tanıtmak, oynadıkları filmlerin gösterimlerini, verdikleri konserlerin izleyici sayılarını ya da ürettikleri ürünlerin satışını, tasarladıkları ürünlerin daha çok kişi tarafından tanınmasını sağlamak amacıyla zaman zaman kredili twitter takipçi arttırma hilelerinden faydalanabiliyorlar. Bu isimler çoğunlukla daha güvenilir siteler ve firmalarla çalışsalar ve başvurdukları hilenin anlaşılabilmesi ve fark edilebilmesi oldukça zor olsa da yine de bazen işler istenildiği gibi gitmeyebiliyor. Şimdiye kadar Twitter takipçi hileleri yüzünden başı yanmış ve büyük skandallara yol açmış olayları sizler için derledik.

En iyi twitter takipçi sitelerinin dahi engel olamadığı skandallar

Twitter’ın güvenlik bariyerlerini ve hassas bilgi ayrıştırma parametrelerini çok üst düzeyde geliştirmesiyle birlikte son yıllarda filtreye takılan sahte takipçi skandallarının da ardı arkası kesilmiyor. Çok sayıda takipçiye sahip olarak fenomen haline gelmiş birçok insandan hiç de azımsanmayacak bir o kadarının takipçi hilesi kullanarak fenomen olduğu anlaşılır anlaşılmaz Twitter tüm hesapları kapatarak bu insanlarla bütün bağını da kopardı. Sahte takip konusunda asla taviz vermeyen Twitter sosyal platformu, tüm kullanıcılarına daha güvenli bir ortamda internette gezinme, paylaşımda bulunma ve yeni insanlar tanıma fırsatı sunmayı amaçladıkları için bu tarz önlemlerin son derece gerekli olduğuna dair de açıklamalar yaptı.

Twitter Takipçi Hilesi Skandalları - Twitter Takipçi Hilesi Skandalları

Twitter’ın son güvenlik ayarı güncellemelerinden sonra takipçi hileleri daha kolay anlaşılır hale geldi

Bilenler bilir, Twitter geçtiğimiz günlerde yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladı ve bu güncelleme sebebiyle de oldukça ciddi tepkilere yol açtı. Daha önce kullanıcılarının tüm özel bilgilerini büyük bir hassasiyetle koruma altında tutan Twitter’ın yayınladığı bu güncellemeyle tüm kullanıcıların profillerinde yer alan bütün özel bilgiler bir aya yakın bir süre boyunca Twitter yetkililerinin görebileceği şekilde açık hale geliyor ve en hızlı twitter takipçi arttırma yöntemi olan sahte takipçi hilelerinin de çok kolay bir şekilde anlaşılmasına sebep oluyor. Bu güncellemeden sonra takipçi hilesi sebebiyle kapanan hesap sayısını Twitter tam olarak açıklamasa da oldukça fazla sayıda hesap olduğu düşünülüyor.

Bu tarz durumlarla karşılaşmamak adına takipçi satın alırken daha güvenilir ve işini ciddiyetle yapan, sizi ele vermeyecek siteler seçmeye özen göstermelisiniz.

Leave A Comment