Twitter Onaylı Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

2017-05-19T17:59:27+00:00

Twitter onaylı hesap diye bahsedilen kavram, hesabınızın size ait olduğunu belirten ve profinizde görüntülenen mavi tik işaretidir. Twitter mavi tik işaretini, onaylanmış rozet ismi ile tanımlar. Onaylanmış rozentin uygulanma amacı sizin adınıza açılan sahte hesapların aslında gerçek hesaplar olmadığını anlatmak için yapılan bir uygulamadır. Onaylanmış rozet ilk başlarda sadece toplumda tanınan gazeteci,yazar, sanatçı ve siyaset adamlarının kullanımına açıktı. Twitter bunun nedeni olarak ise onaylaşmış rozetlerin kısıtlı olduğu açıklamasını yapmıştı fakat son zamanlarda konuyla ilgili twitter çok fazla eleştirilince, onaylanmış rozet bütün kullanıcılara açık hale getirildi.

Twitter Onaylanmış Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Twitter-onaylı-hesap-basvurusu-nasil-yapilir.jpg

Twitter’ın kullanıcılara izin verdiği onaylanmış rozet sayesinde adınıza açılmış ya da açılma ihtimali olan sahte hesaplardan korunmak için onaylanmış rozetlere sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken twitter onaylanmış hesap başvurusu yapmaktır. Başvuruyu yapmak için gerekli olan twitter hesap onaylatma formu için email hesabı, telefon numarası, profilinizde fotoğraf bulunması, twitter’daki biyografi alanının tam olması ve en önemlisi de twettlerinizin herkese açık olması. Ayrıca minumum 10 bin takipçiniz olmalı ki bu başvuruyu yapın.Ek olarak hesabınıza bağlı 2 tane web site adresinin olması gerekiyor bir de profilinizde neden onaylanmış rozet kullanmak istediğinizi anlatan 600 karaktere sahip olan bir yazı yazmanız gerekmektedir. Hesap onaylatma rozeti ie ilgili bazı önemli detaylar vardır. Profil isimlerinin yanında rozeti olmayan kullanıcılar ,profil resimlerine ya da arka plana onaylanmış rozet resmi koyabiliyorlar bu tarz profiller onaylanmamıştır. Bunu yapan hesaplar yani sahte rozetler koyan kullanıcılar twitter tarafından askıya alınabilir. Hesabın onaylı olması için kişinin profil isminin yanında ve twiter arama kısmında mavi rozetin olması gerekir ancak bu heaplar twitter tarafından onaylanması sağlanmış hesaplardır. Twitter Hesabınızı Onaylatmak İçin Ücret Gerekir mi?

twitter-hesabinizi-onaylatmak-icin-ucret-gerekli-midir.jpg

İnternette mavi rozetle ilgili en çok araştırılan konulardan biri hesabı onaylatmak için ücret gerekip gerekmediğidir. Hesabınızı onaylatmak için gerekli şart ücret değildir. Eğer hesabınızın onaylanması için gerekli şartları sağlıyorsanız, hesabınız ücretsiz olarak twitter tarafından onaylanır.

Leave A Comment