Twitter Nereye Gidiyor?

2017-07-08T15:23:07+00:00

Merhaba değerli okurlarımız. Sosyal medya siteleri üzerinde, oldukça yoğun ve geniş seçeneklere sahip çözümler sunuluyor ve çözümlere dair pek çok farklılık var. Yoğun kullanımlar, estetik tasarımlar ve her geçen hafta yapılan güncellemeler, bizler için de etkili bir dil yaratıyor. Bu dili etkili kullanabilmek için, tek yapmamız gereken ihtiyaçlara dair çözümleri incelemek. Peki ama, son zamanlarda Twitter üzerinde neler oluyor? Nasıl bir çalışma yapılıyor ve Twitter nereye gidiyor? Bu konuda oldukça keyifli bir seçenek ve çözüm üretiliyor aslında. Çünkü artık Twitter, bireylerin mutluluğunu düşünmek istiyor. Zira bu sayede yapay hesaplar ve doğal olmayan kullanıcılar, bot hesaplar ve daha pek çok hesap temizlenecek ve çok daha estetik bir çalışma getirilecek. Söylenene göre Twitter üzerinden yapılan çalışmalar ve düzenlemeler, bu kapsam dahilinde oldukça yoğun bir seçenek yaratacak gibi. Hem sistemli, hem de yenilikçi bir yaklaşım ile ön plana çıkardığımız her türlü çalışmayı ve dokunuşu, tek bir tıklama ile inceleyebiliyoruz. Gelin bu yeniliklere göz atalım.

 

Toplum Değerleri Düşünülüyor

Artık Twitter üzerinden, işlerin biraz daha kontrollü gittiğini görüyoruz. En azından sık sık yapılan temizlikler ve pasif hesaplarla ilgili oldukça çok çözüm geliştiriliyor ki, bu hesapların ne denli kullanıldığı ve nasıl çalıştığı dahi gözetleniyor. Tabi bu, tamamen güvenlik amaçlı denilerek yapılan bir çalışma. Ama bu durumun ne kadar doğru olduğu ise aşikar bir merak konusu. Toplum değerleri açısından ön plana çıkarılan birbirinden farklı haberler var. Mesela ABD üzerinde, polisler ve emniyet güçleri artık Twitter üzerinden de insanlara ulaşmak niyetinde. Bu sayede hemen hemen pek çok noktada, polisten önce olaylardan haberi olan Twitter’ın çok daha etkin noktalarda kullanılacağı görülüyor.

Kolay Kullanım ve Hızlı Erişim

Çoğu kişi Twitter uygulamasını mobil cihazlarına indirmiyor malumunuz. Zira bu hem yer sorunu olarak, hem de sık sık girmiyorum nasılsa mantığı ile de ölçülebilir. Peki ama nasıl bir çalışma sağlanıyor? Yani Twitter bu konuda daha etkin bir seçim yaratıyor. Kullanıcılarımız gelsin de, nasıl gelirse gelsin mottosu ile hareket ederek, web tasarımını ve mobil web tasarımını oldukça güncel bir sadeliğe getiriyor. Bu sayede hem mobilden, hem de web üzerinden uygulama olmaksızın rahatlıkla her noktadan erişilebilecek bir hale getiriliyor. Toplum için önemli kişiler ve toplum nabzına hitap eden kişiler için de kesinlikle değerli bir çalışma oluyor bu çalışmalar. Farklılıklar, yenilikler ve daha pek çok detay, Twitter için oldukça önemli bir kalkan diyebiliriz.

 

Canlı Yayınlar ve Daha Fazlası 

İçeride pek çok kullanıcıyı tutmak için, Twitter da farklı şeyler deniyor. Youtube bu konuda çok daha sade bir tasarım ile insanları içeride tutar iken, Facebook kendi içinde alışveriş ve video hizmetleri, oyun hizmetleri gibi seçenekler getirmişti. Hatta Facebook’un kendi dizisini yaratma düşüncesi ve planları dahi var. İnsanların çok daha sosyal ve çok daha etkin bir biçimde sitenin üzerinde yer alması, bu sayede çok daha farklı çalışmalara ulaşması için, Twitter de önemli bir noktaya temas ediyor ve canlı yayın kanalları ile (en azından şimdilik spor yayınları) anlaşıyor. Bu sayede kanal izlemek ve canlı yayınları takip etmek isteyenler de yönlendirilmiş oluyor Twitter üzerine.

 

Televizyondan Kopuk Dünyalara Merhaba

Televizyon dünyasından çok daha farklı bir noktada seyreden bu çalışmalar için, aslında gayet etkili ve gayet yenilikçi seçenekler düşünülebilir. Twitter da bu noktada ön plana yayınlarını çıkarmaya başlıyor diyebiliriz.

Leave A Comment