Twitter @ Kısmı Nasıl Değiştirilir?

2017-04-28T12:08:04+00:00

Twitter, en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer almaktadır. Hal böyle olunca birçok kişi de Twitter üzerinde popüler olma çabasına girmektedir. En çok dikkat çeken platformlar arasında yer alan Twitter ile ilgili bazı düzenlemeler kullanıcıların kafasını karıştırmaktadır. Twitter’da @ nasıl değiştirilir ve kullanıcı adı değişimi nasıl yapılır soruları Twitter ile ilgili en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Biz de bugün sizler için bu soruların cevaplarını paylaşacağız.

twitter kullanici adi degistirme 300x168 - Twitter @ Kısmı Nasıl Değiştirilir?

Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir

Twitter kullanıcı adı değiştirme 2017 işlemini gerçekleştirebilmek için ana sayfada yukarıda sağ üst bölümde yer alan tweetle simgesinin solundaki butona tıklamanız ve ayarlara girmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adı yazan bölüme gelerek bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekmektedir. Bu kullanıcı adında Türkçe karakterler yer almamasına özen göstermelisiniz. Belirlemiş olduğunuz kullanıcı adının kullanıma uygun olup olmadığına dair biraz silik bir yazı çıkacaktır. Eğer kullanıcı adınız kullanıma uygun değilse bunu yeni bir isimle değiştirmeli ya da rakam ve _ gibi ibareleri de kullanıcı adınıza ilave etmelisiniz. Murat_boz3 kullanıcı adını örnek olarak göstermemiz mümkün olacaktır. Yeni kullanıcı adınızın daha önce kullanmış olduğunuz bir kullanıcı ismi olmamasına özen göstermelisiniz. Çünkü 45 gün dolmadan Twitter hesabınızda eski kullandığınız ismi kullanmanız mümkün olmayacaktır. Belirlemiş olduğunuz yeni kullanıcı adı uygun olduğu takdirde yaptığınız değişiklikleri kaydederek çıkış yapabilirsiniz. Bu sayede yeni bir kullanıcı adı sahibi olmuş olursunuz.

twitter kullanici adini degistirme 300x126 - Twitter @ Kısmı Nasıl Değiştirilir?

Twitter @ Kısmını Değiştirme

Twitter @ kısmını değiştirme de Twitter kullanıcıları tarafından sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Hatta bu konu üzerine sohbet sayfaları bile açılmıştır. Birçok kişinin merak etmiş olduğu @ kısmı nasıl değiştirilir konusunu üst bölümde açıklamış bulunuyoruz. Ancak yeni bir özet yapacak olursak @ ile gösterilen kısım sizin kullanıcı adınızı ifade etmektedir. Yani @ bölümünü değiştirmeniz, kullanıcı adınızı değiştirmeniz anlamına gelmektedir. Bunu yapabilmek için de ana sayfadan ayarlara girerek yeni bir kullanıcı adı oluşturmanız şarttır. Kullanılır olan yeni bir kullanıcı adı bulduğunuzda bunu ayarlardan kaydederek @ kısmını değiştirebilirsiniz.

Leave A Comment