Twitter Hashtag ler Nasıl Kullanılır?

2017-05-24T16:07:22+00:00

Hashtag Nedir?

twitter-hashtag-nedir-hashtag-nasil-kullaniriz.jpg

Günümüzde, hayatımızın merkezine yerleşen sosyal medya da paylaşımlarımızın daha çok insan tarafından görüntülenebilmesi için kullanılan bir işarettir. # ile ifade edilen Hashtag özellikle belirtilmek istenen kelimenin önüne eklenir. Özellikle Twitter Hashtag sıralama gibi gençler arasında popüler hale gelen bu eylem iletişimin kuvvetlenmesi açısından aktif bir rol oynamaktadır. Hashtag sadece Twitter’da değil, Facebook, Instagram ve Pinterest gibi pek çok sosyal medya araçlarında kullanılır. Hashtag’in amacı aynı kelimeyi, içeriği arayan kişilerin bilgiye ulaşmasını kolaylaştırmaktır. Hashtag kullanmanız dahilinde paylaşımınız dünyanın herhangi bir yerinde olan insanlar tarafından bile görüntülendiği için doğal olarak görüntülenme sayınız ve takipçileriniz artacaktır. Başka bir alan ise televizyon programlarında veya dizilerde ekranda beliren Hashtag’lerdir. Ekranın köşesinde bulunan # işaretli ile yani Hashtag ile başlayan cümleyi paylaşımınızda kullanarak ilgili kişilerin yazdıklarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

Twitter Hashtag Nasıl Yapılır?

twitterda-hashtag-kullanmanin-onemi.jpg

Paylaşımınıza özel sözcükler ekleyerek, yine aynı kelimeyi arayan diğer kullanıcılar ile etkileşim halinde olursunuz. Peki, hashtag nasıl kullanılır diyorsanız, bu oldukça basit bir eylemdir. Özel olarak belirmek istediğiniz kelimenin hemen önüne # işaretini koyuyorsunuz. Kelime ile arasında boşluk kalmayacak şekilde # işaretini koyduğunuzda Hashtaginiz oluşmuş olacak. Örneğin; #telefon , #dizi , #mutluluk gibi istediğiniz kelimenin hemen başına işareti eklemeniz yeterli olacaktır. Bunu, Hashtag yaptığınız kelimenin mavi renge döndüğünü görerek kanıtlamış olursunuz. Hashtag kullanırken daha kısa ve anlaşılır sözcükler seçilmesi tavsiye edilir. Bir paylaşımda aşırı derecede Hashtag kullanmak iyi bir izlenim yaratmayacaktır.

Neden Hashtag Kullanayım?

 

twitter-hashtag-kullanimi-hashtag-nasil-yapilir.png

Sosyal medyada Hashtag önemi oldukça çoktur. Daha fazla insan ile etkileşime geçmek istiyorsanız Hashtag muhakkak kullanmanız gereken bir şeydir. Sosyal medya kullananların yaklaşık %80’i düzenli olarak Hashtag kullanmaktadır. Özellikle twitter takip Hashtag’leri fazlaca kullanılmaktadır. Hashtag kullanmanız sizi sosyal medyada ön planlara çıkaracaktır. Sesinizi, paylaşmak istediklerinizi daha fazla insana duyurma şansı elde edebildiğiniz gibi takipçi sayınızın artmasını da Hashtag sayesinde sağlayabilirsiniz.

Leave A Comment