Twitter Gizlilik Ayarları Nasıl Yönetilir?

2017-05-01T17:02:09+00:00

140 karakterle istediğiniz duygu, düşünce ve mesajı paylaşmanızı sağlayan Twitter, dünyada ve Türkiye’de en çok kullanılan sosyal ağlar arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Oldukça sık kullanılan Twitter, gizlilik ayarlarının nasıl yönetildiği konusunda da sıkça sorulara maruz kalmaktadır. Twitter üzerinde en çok kullandığınız profil gizleme, profil remi gizleme gibi konuları sizin için detaylandırıyoruz.

Twitter Profil Gizleme

Twitter profil gizleme nasıl yapılır soranlar için cevabı paylaşıyoruz. Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapın. Uygulama ekranı içinde iken … simgesine tıklayın. Burada ayarlar başlığını seçmeniz gerekmektedir. Ayarlar başlığı altında yer alan profil isminize tıklayın. Burada karşınıza bir ekran gelecektir ve tweetleriniz ile ilgili ayarları buradan gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır. Burada bulunan ayarları kişisel tercihlerinize göre ayarlayarak profilinizin gizli olmasını sağlayabilirsiniz.

twitter gizlilik ayarlari nasil yapilir 300x169 - Twitter Gizlilik Ayarları Nasıl Yönetilir?

Twitter Profil Resmi Gizleme

Twitter kullanıcıları birçok farklı sebeple bilgilerini, tweetlerini ve de profil resimlerini gizleme ihtiyacı hissedebilmektedirler. Siz de bu kişiler arasında yer alıyorsanız Twitter profil resmi gizleme işlemi için öncelikle profil resminize gelmeniz gerekmektedir. Profil resminizin üzerine geldikten sonra düzenle butonuna basmalısınız. Bu işlemi de yaptıktan sonra tarih bölümünün altında yer alan herkese açık sekmesini sadece ben olarak değiştirerek profil resminizi gizleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Profil resmini gizleme bu kadar basittir.

twitter gizlilik 300x182 - Twitter Gizlilik Ayarları Nasıl Yönetilir?

Twitter Hesap Gizliliğini Aktifleştirme

Twitter hesap gizliliği açma birçok Twitter kullanıcısının gerçekleştirmek istediği bir gizlilik ayarıdır. Bütün sosyal medya unsurlarında olabileceği gibi Twitter üzerinde de sosyal tacizci denebilecek kişiler ve hesaplar bulunmaktadır. Bu kişilerden korunmak için Twitter hesabınızın gizliliğini aktif hale getirmeniz iyi bir yöntem olacaktır. Twitter hesap gizliliğini açmak ve tweetlerinizi korumalı hale getirmek için Twitter hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanıza gelin. Burada sağ üst köşede yer alan çark simgesine tıklayın ve Twitter ayarlar kısmına girin. Sol tarafta yer alan güvenlik ve gizlilik sekmelerini bulup bu alana geçiş yapın. Sayfa açılınca burada yer alan tweetlerimi korumaya al sekmesine tıklayın. Sayfanın altında yer alan değişiklikleri kaydet butonuna basın ve işlemi tamamlayın.

Leave A Comment