Twitter Dil Ve Çeviri Ayarları Nasıl Yapılır?

2017-05-24T10:44:07+00:00

Dünyanın birbiri ile hızlı bir şekilde etkileşimini ve iletişimini sağlayan Twitter dil ayarları ve çevirilerimizle daha geniş kitlelere yayılabiliyoruz. Dil bilmek çok dost edinebileceğimiz olduğu gibi sosyal sitelerimizde de dil bilgimiz ve çeviri ayarlarımız ile gündem konularını anlamamız oldukça kolaylaşır demektir.

Twitter da İletişim

twitter-dil-ayarlari-degistirme-ozelligi.jpg- Twitter Dil Ve Çeviri Ayarları Nasıl Yapılır?

Gündem ile bağlantılı olarak hashtag yani diyez-etiketlemelerin her gün değiştiği Twitter yoğun bir kullanıcıya sahiptir. Twitter kişisel kullanımlarının olduğu gibi şirket veya devlet kurumlarının da direkt iletişim olarak kullandığı bir sosyal medya alanıdır. Kurumların müşteri hizmetleri gibi hizmet verdiği ve talep, sorulara direkt cevap verebileceği bir yerdir. Twitter kişisel ayarları ile diğer sosyal medya bağlantılarınızı da sağlayarak birkaç yer de aynı paylaşımları yapmanıza neden olmaktadır. Bu anlamda her anlam da ister istemez aktif bir kullanıcı profili, şirketi profili izlenimi vereceksiniz.

Twitter Dil Ayarları

twitter-dil-ayarlari-degistirme-twitter-ceviri-ozelligi-kullanimi.jpg- Twitter Dil Ve Çeviri Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter sadece sosyal medya alanı değil aynı zaman da haberlerin, konuşmaların anında ulaştığı bir sitedir. İletişim de sorun yaşamamak adına Twitter dil ayarlarını değiştirme seçeneği ile istediğiniz bir dili seçebilir ya da ana dilinizi uygulayabilirsiniz.

Dil ayalarını hesabınız da ki profil resmine tıklıyorsunuz. Sonra ayarlardan, hesap ayarları ve dil butonundan dilinizi seçip kaydet tuşuna basıyorsunuz. Şifreniz girilmesi istenecek en son aşama da değişiklikleri kaydet diyerek dil ayarlarımızı düzenliyoruz.

Twitter da Çeviri

twitter-ceviri-ozelligi-ayarlama.png- Twitter Dil Ve Çeviri Ayarları Nasıl Yapılır?

Twitter dünya da farklı diller de ki kullanıcılarının, birbiri ile anlaşabilmeleri için Twitter çeviri özelliği ile yine talep edilebilecek bir platform olabileceğini ispatladı. Bu özelliği ile tweet paylaşımını, anında çeviri özelliği ile olayların ve gelişmelerin takip edilmesini kolaylaştırdı.

Yabancı dil de bir tweet ile karşılaştığımız da yanın da ki dünya simgesini tıklayarak kendi dilimize çevrilmesini sağlayabiliyoruz. Hemen altın çeviri görünecek, siz de tweet takiplerini rahatça yapabileceksiniz. Gün geçtikçe çeviri başarısını arttırmayı hedefleyen Twitter, kaliteli çevirmenleri ile yeterli düzey de çevirilerini gerçekleştirmektedirler. Twitter yeni güncellemeleriyle, gelen talepleri değerlendirerek, dil konusun da kendisini geliştirmiş ve takipçilerini arttırmıştır.

 

 

Leave A Comment