Twitter Arama Geçmişi Nasıl Temizlenir ?

2017-05-05T13:59:44+00:00

Nasıl ki, Bilgisayardan ya da mobilden internete bağlandığınızda arama geçmişiniz kayıt altına alınıyorsa, Twitter’da yaptığınız aramaları ve ziyaret ettiğiniz sayfaların arama geçmişinizi kayıt altına alınmaktadır. Peki, bu geçmişi nasıl görüntüleyebilir ya da görüntülediğiniz bu arama geçmişini nasıl silebilirsiniz? İşte bu sorunun cevabını öğrenmek için yazımızı okumalısınız!

Twitter-geçmiş-bulma.png

Twitter Arama Geçmişine Nerden Bakılır?

Bilgisayardan ve ya mobilden Twitter arama geçmişimi nasıl görüntüleyebilirim? İşte cevabı;

Twitter arama geçmişini görüntülemek oldukça basit. Mobil cihazınızdan Twitter uygulamasına girip arama çubuğunu seçtiğinizde ekranda arama geçmişinizi göreceksiniz. Karşınıza çıkan arama çubuğu ekranında, ziyaret ettiğiniz sayfaları ve tüm geçmişinizi görebileceksiniz. Bilgisayarınızda da durum değişmemektedir. Twitter web uygulamasına girip arama çubuğunu tıkladığınızda karşınıza arama geçmişiniz çıkacaktır. Bu şekilde hem mobil hem de masaüstü Twitter uygulamasında arama geçmişinize ulaşabilirsiniz.

twitter-gecmisi-silme.jpg

Twitter Geçmişini Silme

Eski sürüm Twitter uygulamalarında bu özellik mevcut olmasa da kullanıcıların talepleri ve teknolojideki değişim dönüşüm sonrası Twitter kullanıcılarının hizmetine bu seçeneği de sunmuş oldu. Twitter’ın son sürümünü mobil cihazınızda görüntüleyerek arama geçmişinizi silme işlemini basit bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

İlk olarak mobil cihazınızdan Twitter uygulamasını açıyorsunuz. Sonraki aşama ise, arama çubuğunu ya da bir diğer ismi ile arama kutucuğunu açıyorsunuz. Arama çubuğunu açtıktan sonra karşınıza arama geçmişiniz ile ilgili geçmişte yaptığınız aramalar ve ziyaret ettiğiniz içerikler alt alta sıralanmaktadır. Bu geçmişten herhangi birinin üstünü tıkladıktan sonra bu içeriği silebiliyorsunuz. Örnek verecek olursak; Twitter arama geçmişinizde en son “Emniyet Müdürlüğü” adında bir içeriği görüntülediniz. Bu içeriğin üstüne tıklıyorsunuz ve karşınıza, “Emniyet Müdürlüğü” geçmişinizden temizlensin mi diye, bir ibare çıkmaktadır. Bu ekranda “İPTAL” ve “TEMİZLE” şeklinde iki ifade çıkmaktadır. Temizle işlemini seçerek Twitter’daki arama geçmişinizi tek tek silebileceksiniz. Bütün geçmişi silmek istiyorsanız, arama çubuğunu seçtiğinizde “yakın zamanlı” diye bir ibare çıkacaktır. İbareyi tıkladığınızda tek tek silme işlemi gibi, bu sefer “önceki aramalar temizlensin mi?” ibaresi çıkacaktır. Bu ekranda da “İPTAL” ve “TEMİZLE” şeklinde iki ifade çıkmaktadır. Temizle işlemini seçerek Twitter’daki arama geçmişinizi tamamen silebileceksiniz. Twitter arama geçmişinizi silmek bu kadar kolay.

 

Leave A Comment