Türkiye’nin En Popüler 5 Twitter Hesabı

2017-04-28T16:18:55+00:00

Twitter, hem Türkiye hem de dünyada en çok kullanılan sosyal ağlar arasında yer almaktadır. Hem ünlü isimlerin hem de siyaset insanlarının oldukça aktif bir şekilde kullanmış olduğu Twitter, 140 karakterlik mesaj paylaşma imkanı sunan bir sitedir. Farklı konularda birçok paylaşımın yapılabildiği ve diğer sosyal ağlardan çok daha farklı olan Twitter’da en çok takipçisi olan Türk kimdir ve en popüler Twitter hesapları hangileridir sizin için paylaşıyoruz.

Türkiye’de En Çok Takip Edilen 5 Hesap

Twitter dünyasında her tür hesabı bulmanız mümkündür. Paylaşılan mesajların içeriğinin değiştiği, siyasilerin ve ünlülerin en aktif olduğu sosyal paylaşım ağlarından olan Twitter üzerinde en popüler olan hesapları sizin için derledik. Türkiye’de Twitter’da en çok takip edilenler arasında yer alan 5 hesap şu şekilde;

twitterda en cok takip edilen turkler 300x192 - Türkiye'nin En Popüler 5 Twitter Hesabı

1. Cem Yılmaz

9 milyon 542 bin takipçi sayısına ulaşan Cem Yılmaz, Türkiye’nin en çok takip edilen Twitter hesabının sahibidir. Hesabın her gün yaklaşık 7 bin yeni takipçi kazandığı hesaplanmıştır.

2. Recep Tayyip Erdoğan

6 milyon 730 bin takipçi sayısına ulaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hesabı da günde yaklaşık 7 bin yeni takipçi kazanmaktadır.

3. Abdullah Gül

6 milyon 631 bin takipçi sayısına ulaşan 11. Cumhurbaşkanının hesabı da her gün yaklaşık 5 bin yeni üye almaktadır.

galatasaray twitter sayfasi 300x169 - Türkiye'nin En Popüler 5 Twitter Hesabı

4. Galatasaray SK

Galatasaray Spor Kulübünün 5 milyon 620 bin kullanıcı sayısı bulunmaktadır.

5. Ata Demirer

5 milyon 573 bin takipçiye sahip olan ünlü komedyen Ata Demirer’in hesabı da günde ortalama 3 bin takipçi kazanmaktadır.

En Çok Takip Alan Twitter Fenomenleri

Twitter üzerinde fenomen olmayı başarmış birçok hesap bulunmaktadır. Bu hesapları incelediğinizde neden fenomen olduklarını çok daha iyi anlayabilirsiniz. En çok takip edilen Twitter fenomenleri ise şu şekilde;

• Picadambaattin: takipçi sayısı 3.1 milyon

• @iyiTweet: takipçi sayısı 2.6 milyon

• Odun Herif: takipçi sayısı 2.3 milyon

Bahsetmiş olduğumuz üç hesap Türkiye’de en çok takip edilen ve fenomen olmayı başaran nadir hesaplar arasında yer almaktadır.

Leave A Comment