Neden YouTube Videolarınızda Samimi Olmalısınız?

2017-04-06T19:26:04+00:00

YouTube videoları elinizdeki bir ürünü insanlara tanıtmak ve ürünü satmak için harika bir araçtır. Fakat videolarınızı için doğru karakteri seçmek çok önemlidir. Samimi bir konuşmacı olursanız insanlar videonuz ve sattığınız ürün veya servisle daha çok bağ kuracaktır.

Neden Umursamalıyım?

Konuşmaya başladığınız zaman insanların kendilerine sordukları ilk soru “Bunu neden umursamalıyım?”dır. Kendinizi iyi bir konuşmacı olarak görebilirsiniz ama gerçekte videolarınızı izleyen birçok kişi için markette gördükleri herhangi birisinden bir farkınız yoktur. Bu yüzden izleyiciye ne söylediğinizi umursamaları için bir sebep vermelisiniz.

Bir İngilizce kursunun hayatınızı nasıl değiştirdiği veya araba sürerken güneş gözlüklerinin nasıl kolay sağladığı hakkında kişisel örnekler vererek söylediğiniz şeyin uygulanabilir olduğunu gösterin. Bir şeyler satmaya çalışan biri yerine değerli bir hikayeyi olabildiğince çok insanla paylaşmaya çalışan biri gibi gözükün.

İzleyicileriniz ne söylediğinizi umursamaya başladıklarında, ne söylediğinize de güvenmeye başlayacaklardır. Zamanla, elinizdeki bu kozu daha fazla izlenme, daha fazla izlenme ve başka şekillerde gelir elde etmek için kullanabileceksiniz.

Kitlenizi ilgili tutun

İster topluluk önünde konuşun, isterseniz yazarak iletişim kurun ya da YouTube’da bir ürün pazarlayın kitlenizi her zaman ilgili tutmanız gerekir. Samimi ve ilginç olarak kitlenizin sarf ettiğiniz her kelimeyi yuttuğuna emin olmanız gerekir. İzleyicileriniz başka bir videoya geçmek yerine, sizin ne dediğinizi sonuna kadar izlemeliler.

İzleyici kitlenizi nasıl ilgili tutarsınız? Bunu başarmanın birkaç yolu vardır. Örneğin videonuzda bahsettiğiniz konu hakkında grafikler veya diğer türlü görsel yardımlar kullanabilirsiniz. Bunu kullanabileceğiniz en iyi alan soyut konseptler ve çok adımlı konseptlerdir.

İzleyicilerini ilgili tutmanın bir diğer yolu ise ellerinizi kullanmak ve sesinizi farklı seviyelere yükseltip, alçaltmaktır. Sesinizi alçaltarak dramatik bir etki yaratırken, sesinizi yükselterek ve daha hızlı konuşarak heyecan yaratabilirsiniz. Senisiniz tonunun değiştirerek, seyircinin ilgisini kaybettiğini düşündüğünüz noktalarda meseleyi bağlayabilirsiniz .

Fakat, kitlenizin bağ kurabileceği kişisel hikayeler paylaşmazsanız bunların hiçbir anlamı yoktur. Herkesin bağ kurabileceği bir şeyden bahsederseniz, kendinizi herkesin dinlemek isteyeceği, hem ilginç hem de samimi bir konuşmacı yapabilirsiniz.

Kitleye konuşurken ne tarz hikayelerden bahsedebilirsiniz?

Kitlenize samimi bir şekilde ulaşmak için bir çok iyi fikir vardır. Birgün mağazaya gidip indirim kuponunuzu bulamadığınız bir hikayeyi anlatabilirsiniz. Buradan çaktırmadan, hafifçe sattığınız ürünün ihtiyaçlarınızı nasıl karşıladığını ve iyi bir müşteri hizmeti sunduğundan bahsedebilirsiniz. Sonra, müşteri hizmetlerinin bir şirket için ne kadar önemli olduğundan bahsedebilir ve sattığınınız ürünün müşterilerinin bu yöndeki ihtiyaçlarını karşıladığından bahsedebilirsiniz.

Bahsedebileceğiniz başka bir konu ise kışın evinizdeki borular donduğu gün olabilir. Başınıza tam olarak ne geldiğinden ve bu sorunu nasıl çözdüğünüzden bahsedebilirisiniz. Sorunun nasıl çözüldüğünden bahsettikten sonra hatalarınızdan ve bu hataların size ne kadar para kaybettirdiğinden bahsedebilirisiniz. Videolarınızı izleyene herkes, sizin deneyimlerinizden öğrenerek yeterince hızlı hareket etmenini nelere sebep olacağını anlayacaklardır.

İzleyicilere sorularının geçerli olduğunu gösterin

Bazı insanlar bazı soruların internete başvurulmadan cevaplanması gerektiğini düşünebiliri Örneğin, arabanın lastiğini değiştirmek birçok insanın bildiği ve araba tamirinin en basit parçası olarak gördüğü bir şeydir.

Fakat herkes araba lastiği değiştirmeyi bilmeyebilir. Yolun ortasında, yağmur yağarken, tekerinizin patlağını ve o an ne yapacağınızı bilmediğiniz bir hikayeyi anlatırsanız, izleyicilerinizi kötü hissettirmemiş olursunuz. Bu şekilde izleyiciyi bütün videoyu izleme yönünde cesaretlendirir.

Böylece izleyici problemin çözümünü öğrenir ve ilerideki sorunlara sayenizde uygular. Bunun karşılığında alanınızda sizi uzman olarak nitelendiren sadık bir kitleniz oluşur.

Markanızı oluşturun

Bugünlerde artık herkes kendi kişisel markasını oluşturabilir. Eğer herhangi bir konuda uzmansanız, bunun üzerinden şimdi ve gelecekte para kazanabilirsiniz.

Videolarınıza kişisel bir şeyler ekleyerek rakiplerinizi eleyebilirsiniz. Eğer insanlar videolarınızı sadece logonuza bakarak seçiyorlarsa kendinizi diğerlerinden ayırmaya başlamışsınız demektir.

Bu durum takipçileriniz tarafından kolayca bulunmanıza ve sizi takip etmeyenlerin diğer sitelerdeki listelerden sizi bulup gelmelerine olanak sağlar. Ayrıca, markanızı YouTube’un da ötesine taşımak için harika bir fırsat geçmiş demektir.

YouTube’a birkaç güzel video yüklemiş adam olmak yerine, markanızı takipçilerinizi kaybetmeden başka bir yere götürebilirsiniz. Sizinle birlikte onlarda geleceklerdir çünkü isminizi ve sizi diğer platformlarda nasıl bulacaklarını biliyorlar.

YouTube’un amacı izleyicilerinizde yankı uyandıracak bir şeyler söylemektir. Videolarınıza kişisel öğeler ekleyerek izleyicilerinizle iletişime geçebilir ve güvenlerini kazanabilirsiniz. Zaman geçtikçe bu güveni çeşitli şekillerde para kazanmak için kullanabilirsiniz.

Leave A Comment