Markanız İçin İnstagram Kullanımı

2017-07-05T17:55:12+00:00

Markaların İnstagram kullanması son derece önemlidir. Çünkü işinizi ve ürünlerinizi tanıtmanın en kolay yolu onları fotoğraflayarak insanlarla paylaşmaktır. Ama bütün markalar bu fırsattan aynı şekilde istifade edemiyor. Bunun nedeni de instagramı nasıl daha etkili kullanacağını bilmemesidir. Genelde ilk olarak aktif İnstagram takipçi arttırma yoluna başvuruluyor. Bu işlemden sonra ise markalara çok iş düşüyor.

Markanız için instagramı etkili bir biçimde kullanmak o kadar kolay ki sadece biraz daha yaratıcı düşünmeye ihtiyacınız var.

Ürünlerinizi Tanıtın

Yaptığınız iş ile ilgili paylaşım yaparken tam olarak ne yaptığınızı insanlara anlatmalısınız. Yani kimse sizin işiniz ile ilgili muğlakta kalmamalı ve hangi konuda size başvurması gerektiğini bilmelidir. Hatta bu konuda bir slogan da oluşturabilirsiniz.

Ofisinizi Gösterin

Şüphesiz pek çok kişi ofisinizi ve çalışma ortamınızı merak edecektir. Ofisinizden kareler paylaşmak güven uyandırır ve samimiyet göstergesidir. Peki, birkaç paylaşım yaptınız ve bitti. Şimdi ne yapacaksınız? Hayır, bitmedi. Yapacak çok şeyiniz var. Ofis paylaşımı yaparken yaşantılara da yer verebilirsiniz. Hangi alanda ne yapıyorsunuz, hangi bölümleriniz var? Toplantılarınız nasıl geçiyor, iş paylaşımınız nasıl, hangi görevler bulunuyor? Bütün bu sorular müşterilerinizin ya da sizinle çalışmak isteyenlerin merak ettiği konulardır. Ne kadar profesyonel ve çalışmaya değer olduğunuzu buradan göreceklerdir.

Markanız İçin İnstagram Kullanımı7 - Markanız İçin İnstagram Kullanımı

Günlük Aktiviteler

Bir ofis ortamında her gün yeni ve farklı bir konu gündeme gelebilir. Bir ziyaretçiniz olabilir. Bir çiçek almış ya da bir hayvan beslemeye karar vermiş olabilirsiniz. Bütün bu yenilikleri de hesabınızdan insanlarla paylaşabilirsiniz. Bu tür paylaşımlar büyük beğeni toplamaktadır. Buna bir de İnstagram organik takipçi arttırma yöntemini eklediğinizde hesabınız günden güne büyüyecektir.

Sosyal Aktivitelerinizi Duyurabilirsiniz

Herkes gibi sizin de şahıs olarak ya da şirket olarak faaliyetleriniz ve sosyal aktiviteleriniz olacak. Bu aktivitelere katıldığınızı duyurarak ve bununla ilgili etiketler kullanarak kendinize takipçi çekebilir ve beğeni toplayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse, hafta sonu bir gezi planladınız. Gittiğiniz yeri takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Böylece oraya giden ve o şehirde bulunan kişilerle etkileşim kurma ve markanızı daha büyük kitlelere tanıtma şansınız olacak. Ayrıca tek yönlü bir görünümden çıkıp daha aktif bir görünüm sergilemiş olacaksınız.

Diğer Sosyal Medya Hesaplarında Paylaşmak

İnstagram paylaşımlarınızın daha çok yayılması için web sitenizde, diğer sosyal medya hesaplarınızda eklenti ya da paylaşım yapabilirsiniz. Böylelikle hesabınızdan henüz haberdar olmayan kişilerin de instagramınızı görüp sizi takip ettiğini göreceksiniz. Ayrıca daha çok kişiye ulaşmak adına her mecrada paylaşmak iyi bir yöntemdir.

En ucuz İnstagram takipçi gibi yöntemlere yukarıda saydıklarımızı da katarsanız hesabınızın günden güne büyüdüğünü göreceksiniz.

Leave A Comment