İşte İnstagram’ın En’leri

2017-03-22T20:03:01+00:00

İnstagram’da en çok takipçisi olan Türk fenomenlere baktığımızda tabi ki ünlü isimleri görüyoruz. Bunlar arasında severek izlediğimiz oyuncular, sporcular ve hem eğlenceli halleri hem güzel sesleri ile hayatımızı renklendiren şarkıcılar bulunuyor. İnstagram’daki son rakamlara baktığımızda şu an bir numarada Burak Özçivit yer alıyor. Gerek yeteneği gerek özel hayatı ile ünlü oyuncunun bir numarada olması şaşırtıcı değil. Burak Özçivit’i ünlü şarkıcı Murat Boz ve dünya çapındaki başarıları ile bizi temsil eden Arda Turan takip ediyor. Bir süre öncesinin en çok takipçiye sahip olan ismi Demet Akalın ise şu an en çok takip edilenler arasında 4. sırada ve listenin devamında yine birçok popüler oyuncu yer alıyor.

[ilginiziCekebilir id=”1155″]

instagramda begeni almak 300x169 - İşte İnstagram'ın En'leri

Dünya çapında bu listeye bakmak gerekirse instagramda en çok takip edilenler listesinin başındaki isim hem şaşırtıcı hem de oldukça manidar. İnstagram’ın kendi hesabı en çok takip edilen hesap. Bu hesap tam tamına 212 milyon takipçiye sahip. İnstagram hesabını 110 milyon takipçi ile Selena Gomez takip ediyor. En çok takip edile isimler arasında ünlü oyuncular, futbolcular ve bazı spor kulüpleri ile markalar yer alıyor. Bazılarına örnek olarak; Cristiano Ronaldo(90.6 milyon), National Geographic(69.6 milyon), Nike(69.4 milyon), Kylie Jenner (86.1 milyon), Real Madrid(44.5 milyon), 9GAG (36.6 milyon).

takip almak 300x169 - İşte İnstagram'ın En'leri

İnstagram’da en çok takipçisi olan hesaplar ise tabi ki sürekli olarak güncellenerek listeleniyor. Bazı hesapların takipçi sayıları birbirine oldukça yakın ve tabiri caizse bir çekişme söz konusu denebilir. Geçen 2016 yılı boyunca Cristiano Ronaldo, Selena Gomez ve Ariana Grande mevcut takipçi sayılarına 40 milyon üzerinde takipçi kazarak 2017 yılına diğer hesaplara büyük bir fark atarak ilk sıralarda girdi diyebiliriz. Tabi takipçi sayınız ne kadar artarsa atsın resmi instagram hesabını geçmek pek de mümkün olmuyor. Genel anlamda popüler hesapların özelliklerine bakarsak bu özel hayatı ile ve moda anlayışı ile fark yaratan kişilerden oluşuyor. Tüm dünyanın bir diğer tutkusu olan spor ve sporcular ise moda ve sanat camiasındakilerin hesapları ile neredeyse aynı takipçi sayısına sahip.

Leave A Comment