İnstagram’ı Daha Etkili Kullanmak

2017-07-09T13:09:31+00:00

İnstagram kullanımı günden güne ilgi görerek bu alandaki hesapların sayısı da her geçen gün artmaktadır. Bu artışın sebebi elbette görselliktir. Her şeyi tek fotoda anlatabiliyorsunuz. Etkileyici fotoğraflar paylaşabiliyorsunuz. Aynı şekilde etkilendiğiniz hesapları takip edebiliyorsunuz. Engüvenilir İnstagram takipçi siteleriyle de kendi hesabınızı daha büyük kitlelere tanıtma şansı bulabiliyorsunuz.

İnstagramı daha etkili kullanmak demek bazı ayarları ve size sunduğu avantajları kullanabilmek demektir.

Bildirim Alın

Severek takip ettiğiniz hesaplar var. Ama bazen yoğunluktan onların paylaşımlarını kaçırabiliyorsunuz. Günler sonra bir de bakmışsınız ki görmediğiniz paylaşımlar var. Bunun için İnstagramda çok faydalı bir seçenek kullanılmış. Takip ettiğiniz ve gönderilerini kaçırmak istemediğiniz hesapların sağ üst köşesinden seçeneklerden bildirim al kısmını tıklayıp anında paylaşımlardan haberdar olabiliyorsunuz. Artık ne paylaşmış ne zaman paylaşmış diye düşünmenize de gerek kalmıyor.

Arama Geçmişinizi Silebilirsiniz

Sosyal medya hesabı kullanırken karşılaşılabilecek durumlardan biri de birinin sizin telefonunuzu alıp hesabınıza girmesidir. Bunu genelde arkadaşlarınız yapar. Onların sizin kimleri arattığınızı ve instagramdan neler yaptığınızı görmesini istemiyorsanız arama geçmişinizi silebilirsiniz. Bunun için sağ üst seçenekleri tıklayın. Buradan arama geçmişini sil deyin, işlem tamam.

nstagramı Daha Etkili Kullanmak2 - İnstagram'ı Daha Etkili Kullanmak

Beğendiğiniz Paylaşımları Bulma

Güvenli İnstagram takipçi arttırma yolları denediniz ve takipçileriniz günden güne artıyor. Siz de birtakım hesapları takip ediyorsunuz ve zamanla kalabalık bir aile oldunuz

Sonra da instagramda hoşunuza giden paylaşımları beğendiğinizi varsayalım. Günler geçti ve aynı hesapta bu paylaşımları bulmak istiyorsunuz. Ama kim ne zaman paylaşmıştı, hangi hesaptan paylaşılmıştı, hiçbir şey hatırlamıyorsunuz. Bu durumda yapabileceğiniz bir şey var. O da beğendiğiniz gönderiler, seçeneğini bulmaktır. İnstagram sağ üst köşe seçeneklerden beğendiğin gönderiler kısmını tıkladığınızda yaptığınız aktiviteleri gözlemleyebilirsiniz. Buradan aradığınız paylaşıma ulaşabilirsiniz.

Etiketlerden Aradığınızı Bulun

İnstagramın en kullanışlığı özelliği etiket yani hastag uygulamasının olmasıdır. Bunu başka sosyal hesaplarda da görebilirsiniz. Ama İnstagramda ne kadar işe yaradığını kullandıkça fark edeceksiniz. Etiketler birbirine benzeyen paylaşımların toplandığı yerdir. Eğer bu etiketleri kullanmazsanız sizi paylaşımınız o bölümde yer almayacaktır. Yalnızca takipçileriniz onu görebilecektir. Bu nedenle bir kategori oluşturmak adına etiket kullanabilirsiniz. Paylaşımlarınızın altına o konuyla ilgili etiketler koyabilirsiniz. Bir gezi fotoğrafı paylaştıysanız altına koyacağınız etiketlerden biri #gezi olabilir. Yine #seyahat etiketini de kullanabilirsiniz. Ama başka bir konu daha var. Siz bu alanda yapılan diğer paylaşımları görmek ve onları bulmak istiyorsunuz. Bunun için o etiketi arama bölümüne yazarak üstüne tıklayabilirsiniz. Ya da kendi paylaşımlarınızın altından etikete tıklayabilirsiniz. Böylelikle o konuda yapılan bütün paylaşımlara ulaşabilirsiniz. Bu durum instagramı daha etkili kullanmanız için önemli bir harekettir.

Aktif İnstagram takipçi arttırma yollarını kullanırken sizin de bu alandaki çabalarınız önemlidir.

Leave A Comment