İnstagram’dan Sahte Hesap Temizliği Nasıl Yapılır?

2017-05-09T17:52:46+00:00

Fotoğraf, video ve anlık paylaşım yapmaya yarayan, özellikle gençler olmak üzere çok yaygın bir şekilde neredeyse tüm halk tarafından kullanılan instagram’da günden güne kişi sayısında artış yaşanırken, bu artışla birlikte sahte hesap sayılarında da gözle görülür bir şekilde artma söz konusudur. Bu sebepten dolayı da instagram yetkilileri son zamanlarda instagram’da sahte hesapları temizlemek için karar aldı. Böylelikle instagramın daha kullanılabilir ve gerçekçi bir ağ olma adımı atılmıştır. Hatta birçok ünlü marka ile normal profillerin takipçi sayısında düşüş gözlenmiştir. Para ile satın alınan tüm sahte kullanıcıların hesaplarını silmek ile sahte kullanıcıların önüne geçildi.

Bunun üzerine takipçi satın alan kişiler artık aktif takipçileri almaya yöneldiler. Bu sayede kişiler bot hesaplardan kurtulup gerçek insanlar tarafından takip edilmeye başlandı. İnstagram bu karar ile yalnız sahte hesapları değil aynı zamanda açılıp kullanılmayan hesapları da silmiştir. Bir nevi, Kuru ile birlikte yaşta yandı.

instagram-sahte-hesap-silme.jpg- İnstagram'dan Sahte Hesap Temizliği Nasıl Yapılır?

instagram, bu hesapları kapatmadan önce sahte hesapları kapatacağı duyurusunu paylaşmıştı. Bunun üzerine birçok kişi de bu haberi sosyal medyadan takipçiler ile paylaştı. Önceden twitter’ın uyguladığı bu yöntem ile dünya çapında 20 milyon kadar sahte hesap kapatılmıştı. 18 aralık itibarıyla da instagramdaki sahte hesaplar kapatılmaya başlandı. Bazı kişiler bu durumdan memnun olmasa da hayalet takipçilerden ve sahte hesaplardan kurtulmak güzel bir haber. Bu arada bu hesap kapatma durumunun başlaması ile birlikte birçok ünlünün hesabında bulunan takipçilerde de gözle görülür seviyede bir düşüş gözlemlenmektedir.

instagram-sahte-hesap-silme.jpg- İnstagram'dan Sahte Hesap Temizliği Nasıl Yapılır?

Instagram nedir?

Fotoğraf paylaşmaya yönelik olarak tasarlanan ve ilk defa iPhone’da kullanılmak üzere yapılmış bir site olan Instagram’ın büyük beğeni toplaması ile beraber, sonraki zamanlarda Android işletim sistemi için tasarlanarak bu cihazlarda da kullanıma uygun hale getirilmiştir. Şu anda hem Türkiye’de hem dünyada ciddi bir kullanıcı kitlesi bulunan Instagram, gündelik yaşamda geçen her anın, unutulmayacak her dakikanın dostlarınız ve sevdiklerinizle paylaşılmasına olanak tanır. Her geçen gün kullanıcı sayısına yenilerini ekleyen instagram önemine önem katarak daha da büyümektedir.

Leave A Comment