Instagram’da Yorumları Kapatma ve Filtreleme

2017-05-03T16:29:35+00:00

Instagram ekim 2010’da kurulmuş , ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması özelliğine sahip olan sosyal medyanın en popüler mecralarından biridir. İnsan güdüsü kainatta var olan tüm güzellikleri paylaşmayı arzular, bazen doğanın eşsiz güzelliğini bazen enteresan bir yemeği bazen de dostlarla birlikteliğimizi taçlandırdığımız kahkalarımızı paylaşırız. Paylaşmak güzel ve özeldir insanı ayrıcalıklı kılar çünkü güzel olan her şey paylaştıkça çoğalır . İnstagram bu ayrıcalığı insan hayatına dahil ederek kişiye ait hatıralardan oluşan bir arşiv hatta tatlı bir dünya sunmuştur. Uygulama bu özeliklerin yanı sıra ticari anlamda da firmalara farklı bir kazanç sistemi kazandırmıştır. Dolayısı ile instagram sosyal medyada insanlar için gelir kapısı haline gelmiştir. En önemli detay ise uygulamanın bize sunduğu özelliklere hakim olmaktır.

instagram-yorum.jpg- Instagram'da Yorumları Kapatma ve Filtreleme
- Instagram'da Yorumları Kapatma ve Filtreleme

İnstagram Yorum Filtreleme Nedir?

İnstagram dünyaca bilinen bir uygulama olduğu için farklı kültürde ve şehirde olan insanlar kolayca birbirinin hayatlarına dokunup , anılarına ortak olabilirler. Fakat burada şöyle bir nüans devreye girmekte topluma mal olmuş bir sanatçı, firma ya da takipçi sayısı fazla olan bir kişinin İnstagram yorumları kontrol etme seçeneği zorlaştığı için o kullanıcının uygulamanın özelliklerini takip etmesi ve bilmesi gerekebilir. Diğer kullanıcılar sizi rahatsız edecek yorum bırakıp sayfanızı kirletebilirler mesela tkp,acill,foto,beğeni gibi gereksiz kelimeler yazabilirler. Tam burada söz konusu olan instagram yorum filtreleme özelliği devreye girmektedir. Kullanıcı ayarlar menüsünde bulunan yorumlar bölümünden uygunsuz yorumları gizle seçeneğini aktif edebilir. Ayrıca alt bölümde olan özel anahtar sözcükler alanına da arzu ettiği kelimeleri yazarak o kelimenin geçtiği yorumları filtreleyebilir. Bu adımlar yapıldığı taktirde sorun ortadan kalkacaktır.

instagram-yorum-ozelligi.jpg- Instagram'da Yorumları Kapatma ve Filtreleme

İnstagram Yorumları Nasıl Kapatılır?

Uygulamanın en işe yarar tarafı kullanıcının taleplerine uygun güncellemeler yapması ve kullanıcıyı korumaya yönelik özelliklerini her geçen gün arttırmasıdır. Buna istinaden bu özelliklerden bir diğeri de instagram yorum kapatma seçeneğidir. Yorum kapatmak için yapılması gereken adım paylaştığınız gönderinin sağ üst kısmındaki yani üç nokta işaretine tıklayıp önünüze gelen penceredeki yorum yapmayı kapat alternatifine tıklamaktır. Bu yol sizi istediğiniz çözüme ulaştırır.

Leave A Comment