İnstagram’da Yeni Konum Nasıl Eklenir?

2017-04-27T11:50:55+00:00

Facebook’ta bulunan herkese açık konum paylaşma şimdi instagram gönderilerinize de eklenebilecek. Ancak aradığınız konum o sırada mevcut bulunmuyorsa ne yapabilirsiniz? İşte size cevabı:

Aradığınız konumun o anda mevcut olmaması halinde, Facebook üzerinde yeni konum oluşturabilirsiniz. Bu Yeni konumu oluşturmak için, öncelikle akıllı telefonunuzu kullanarak Facebook’a giriş yapın ve sonrasında konumunuzu oluşturun. Konumunuzu Facebook’ta oluşturmanızın ardından, bu konumu anında Instagram gönderilerinize de ekleyebilirsiniz.

instagrama konum ekleme 300x268 - İnstagram'da Yeni Konum Nasıl Eklenir?

Ciddi derecede bir meraklı kitlesiyle beraber en çok konuşulan ve merak edilen konular içine girmeyi başaran yeni konum ekleme, bu fikri deneyen ancak bununla birlikte başarısız olan da birçok kullanıcı bulunmakta. Fakat genele bakıldığında bu konumu ekleyebilecek herhangi bir ayrıntı ya da özellik açıklanmamış. Şunu da belirtmek isteriz ki instagram’da konum ekleme ya da olan bir mekanı konum olarak atma seçeneği bulunmamaktadır. Bu durumda birçok kişinin instagram’da konum ekleyemeyecek miyiz şimdi dediklerini duyar gibiyiz. Ancak telaş yapmaya gerek yok doğrudan olmasa da alternatif bir çözüm seçeneği kullanarak bu durumu başarabileceğimizi söyleyebiliriz. Bu alternatif yol ise Google Maps kullanmak olacak. Peki, Google maps nasıl kullanılacak?

instagram konum ekleme 300x241 - İnstagram'da Yeni Konum Nasıl Eklenir?

Nasıl Kullanılır?

İnstagram üzerinde konum ekleme yapabilmenin tek çözüm seçeneği Google Mapstir. Çünkü Maps’te aktif bulunan tüm konumlar instagram’daki konum ve mekan etiketlerinde gözükmektedir. Bu noktada Instagram’da kullanılacak konum ya da mekan etiketi belirlendikten sonra şu aşamalar izlenilmelidir:

İlk olarak Google Maps’e ulaşabilmek için GMail hesabımızdan giriş yapmalısınız. Sonrasında GMail üzerinden Maps sekmesine girerek harita üzerinden mekan seçmelisiniz. Bunun ardından mekanın bir konum şeklinde kaydedilmesinin ardından bir süre geçmesi için beklemelisiniz. Çünkü bu mekanın bütün GPS’lerce aktif olarak bulunması gerekmektedir. Bir süreliğine bulunamama gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Sonrasında ise Farklı sosyal medya ağlarında da arama yapmanız ve Google Maps’den açmış olduğunuz konumu bulup kullanmanız instagramda konum ekleme işlemi için fazlasıyla faydalı olacaktır. Sadece bu basit işlemler ile instagram’da konum nasıl eklenir sorununa çözüm bulmuş olacaksınız.

Leave A Comment