İnstagram’da Yapılan Yorumları Beğenme ve Yanıtlama

2017-04-21T15:14:12+00:00

İnstagram’ın günümüzde ne kadar popüler olduğunu bilmeyen yoktur. Bireylerin uzun vakitler zaman geçirdikleri en aktif sosyal ağlardan bir tanesi olarak bilinen İnstagram’da kullanıcıların daha fazla artması ve çeşitlenmesi adına her geçen gün farklı bir yenilik getirilmektedir. İnstagram kullanan ve hayatlarının bir parçası haline getiren bireylerin daha fazla sosyal ağda zaman geçirmesi adına son getirilen özellikler yorumların beğenilmesi ve yanıtlanması olarak karşımıza çıkmaktadır. İnstagram yorumu nasıl beğenilir noktasında bilgi sahibi olmayan ya da yeni güncelleme hakkında pratik bilgisi olmayan bireyler adına uygulanması gereken oldukça pratik birkaç adım bulunmaktadır.

instagram yorum begenme 300x206 - İnstagram'da Yapılan Yorumları Beğenme ve Yanıtlama

[ilginiziCekebilir id=”2459″]

Beğenileri Beğenme Seçeneği

İnstagram’da kullanıcılara sağlanan en yeni özellikler arasında, yorumları beğenme seçeneği yer almaktadır. Bireylerin paylaştıkları görüntü ve içeriklere takipçilerin yaptığı yorumlarına beğenilmesine yardımcı olan bu sistem, fotoğrafların beğenilmesi durumu ile karıştırılmamalıdır. Fotoğraf beğenmek ayrı, yorum beğenmek ise ayrı olarak yürütülmektedir. İnstagram yorum beğenme noktasında kullanıcının yapması gereken oldukça basittir. Herhangi bir içeriğe ya da gönderiye yapılan yoruma tıkladıktan sonra, sol alt köşede yer alan beğen butonuna basmak yeterli olmaktadır. Bu sayede üçüncü bir şahsın gönderdiği içeriğe yapılan yorum beğenilmekte ve karşı tarafa da bildirim gönderilmektedir. Böyle bir uygulamanın gelmesi, İnstagram’ın daha pratik hale gelmesi adına kullanıcıları da memnun etmiş gibi gözükmektedir.

instagram yorumlari 300x206 - İnstagram'da Yapılan Yorumları Beğenme ve Yanıtlama

Yorumları Kısa Sürede Yanıtlama

İnstagram’a getirilen bir diğer yeni özellik ise, yorumları yanıtlama seçeneği olarak adlandırılmaktadır. Kullanıcının paylaştığı bir içeriğe yapılan yorumu yanıtlama imkanı tanıyan bu yeni özellik, bireylerin birbirleri olan etkileşimlerini ve sohbet oranlarını da arttırmaktadır. İnstagram yorum yanıtlama seçeneği ise son derece kolay olmak ile birlikte, içeriğin altında yapılan yorumlara, yanıtla butonuna basılması durumunda, kolaylıkla bireyler yapılan yorumları yanıtlayabilmektedirler. Böyle bir uygulama, İnstagram içerisinde yapılan sohbetlerin de düzenlenmesine ve bireylerin birbirileri ile daha kolay bir şekilde iletişime girmelerine yardımcı olmuş durumdadır. Her geçen gün farklı bir yeniliğin kullanıcılar ile buluşturuluyor olması, İnstagram’ın canlı tutulmasına ve popülerliğini yitirmemesine zemin hazırlamaktadır.

Leave A Comment