Instagram’da Ticari Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

2017-05-10T12:59:36+00:00

Sosyal medya , özellikle instagram dünyayı etkisi altına almış güçlü bir akım haline geldi. Çocuktan yaşlısına herkes intagram müptelası olmuş durumdadır. İnsanların hayatında instagramda ne kadar beğeni ve yorum aldıkları çok büyük yer tutmaya başladı. Günlük konuşmalar dahi instagramda paylaşılan resimler ve takipçi sayısının fazlalığı ,alınan yorumlar üzerinedir. Instagramın gücünü insanların hayatındaki etkisi ile gözlemleyebiliriz. Hal böyle olunca firmalar ve küçük butikler için intagram gelir kapısı ve yeni bir Pazar alanı oldu. Her geçen gün artan kullanıcı sayısıyla birlikte instagram ile para kazanmak popüler bir noktaya geldi.Uzman olduğunuz ya da ilgili olduğunuz bir alanı paraya çevirebilirsiniz. Kozmetik,doğum fotoğrafçısı, doğum günü organizatörlüğü ya da evde yaptığınız pastalar bile olabilir, instagramda nerdeyse her şeyle ilgili para kazanmanız çok kolay hale gelmiş durumda. İnsanlar günde en az 2 saatini instagramda harcadıklarına göre siz de kendinizi sorgulayabilirsiniz, ‘’ben neden instagramda para kazanmıyorum’’diye. Bu denli dünyaya hükmetmiş bir mecrayı siz de diğer bir sürü kullanıcının yaptığı gibi paraya çevirebilirsiniz, yeter ki tutkuyla isteyin. Kalan süreçteki yöntemleri açıklayacağım.

instagram-ticari hesap.png- Instagram'da Ticari Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram Ticari Hesap Nedir?

Instagram ticari hesap kişi profilinden farklı olan ve firma sahiplerinin instagramdaki tapkipçileriyle daha çabuk iletişim kurmasını ve buna ek olarak istatistikleri takip etmeyi sağlayan bir hesap türüdür. Burada istatistik dediğimiz kavram işletme hesabına geçtiğiniz zaman yaptığınız paylaşımların etkileşimlerini denetlemek anlamına gelir. Bunun yanı sıra instagramda satış yapan firma sahiplerine, profil sayfalarında ‘’iletişime geç’’ seçeneğini kullanıcıya sunar. Takipçileriniz normal kişi profilinde yazdığınız numaradan sizinle iletişim kurulabilirken ticari hesabınıza harita ve iletişim butonu seçeneğini kullanabilir ve aktif hale getirebilirsiniz.Bu sayede müşterilerinizin karşısında güvenilir bir firma olarak intiba sağlamış olacak ve detaylı bilgi vermiş olacaksınız. İlk intiba her zaman önemlidir. Instagram ticari hesapla ilgili dikkat edilecek bazı tiyolar var, bunlardan biri takipçilerinizin sizinle iletişim kurmasına izin verin.

Takipçilerinize yakınlık gösterdiğiniz zaman onların sizi ailesi gibi hissetmelerine olanak sağlamış olursunuz. Paylaştığınız metinlerde onlara sorular sormak etkili bir yöntem olabilir. Takipçi sayısı da çok önemli bir nokta, yeterli takipçiniz yoksa ,geniş bir kitle oluşturmalısınız. Yapılan araştırmalarda instagram kullanıcılarının çoğu kadın ,bu durumun farkında olursanız kadınlara hitap etmenin veya ulaşmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Yaptığınız paylaşımlar sadece ticari değil, samimi ve dostane paylaşımlar olmasına özen gösterirseniz sadık takipçi profilini daim kılarsınız.

instagram-uzerinden-para-kazanmak.jpg- Instagram'da Ticari Hesap Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Instagram Hesabı Ticari Profile Nasıl Dönüştürülür?

Instagram işletme hesabı açma işlemi telefon üzerinden rahatlıkla yapılabilir. İlk olarak gerekli olan ihtiyaç bir facebook sayfası ve bu facebook sayfası instagram hesabınız ile bağlantılı olmalıdır.

  • Telefondaki uygulamadan insagrama giriş yapın.

  • Profilinize girin ve sağ üst köşede gördüğünüz dişli çarka tıklayın.

  • Açılan pencerede ‘’davet et’’, ‘’arkadaşlarını takip et’’ ve ‘’hesap ‘’adı altında seçenekler göreceksiniz.

  • Hesap kategorisinde olan ‘’ işletme profiline geç’’ seçeneğini tıklayın.

  • Açılan sayfadaki onay kutularının hepsini onaylayın ve facebook sayfanızdaki hesap bilgilerini girin. Mailinize ve telefonunuza gelen onaylamaları teyit edip yaptıktan sonra kaydedin . Profiliniz artık bireysel hesaptan işletme hesabına geçmiş olacaktır.

Leave A Comment