İnstagram’da Takipten Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

2017-05-01T14:20:49+00:00

Son zamanların en çok kullanılan sosyal ağlarından biri olan İnstagram, sunmuş olduğu eğlenceli ortam ile birçok kişinin günlük periyodik bir şekilde kullandığı, hatta neler olup bittiğini takip etmediğinde kendini eksik hissettiği bir platformdur. İnstagram’ın insanların hayatında bu denli büyük bir yer kaplaması, kişilerin bu alanda daha popüler olmak istemesini de beraberinde getirmiştir. Daha popüler olmak isteyen ve bu alanda daha çok kendini göstermek isteyen kişiler de İnstagram takipçilerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Ancak bazı durumlarda İnstagram takipten çıkma ve takipten çıkarma işlemleri de kullanıcıların ihtiyaçları arasında yer almaktadır. Biz de bugün sizler için İnstagram takipçileri nasıl silinir bu konuyu anlatacağız.

instagram takipci silme 300x170 - İnstagram'da Takipten Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

Tek Tek Takipçi Silme İşlemi

İnstagram takipçi silme işlemi tek tek takipçileri silmek istediğinizde adım adım gitmeniz gereken bir işlemdir. Öncelikle İnstagram uygulamanıza girin. Daha sonra profilinizi açın. Takipçi listenizi açın ve sizi takip etmesini istemediğiniz kişinin profiline giriş yapın. Profilde sağ üst köşede yer alan butona tıkladıktan sonra bu kişiyi engelle seçeneğine tıklayın. Bu şekilde bu kullanıcıyı takipten çıkarmış olacaksınız. Ancak kişinin engelini kaldırmak için de yine aynı butona tıklayarak engeli kaldır sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

instagram takipten cikarma 300x169 - İnstagram'da Takipten Çıkarma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnstagram Toplu Takipçi Silme İşlemi

İnstagram takipçi silme ayarları oldukça kolay kullanabileceğiniz ayarlardır. Ancak bu ayarlar içerisinde toplu takip etme ya da toplu takip bırakma gibi bir uygulama bulunmamaktadır. Bunun nedeni olarak da güvenlik gösterilmektedir. Hesabınızın bir başkası tarafından ele geçirilme gibi bir durumu söz konusu olduğunda hesabınızı geri alıncaya dek takipçi kaybı yaşamamanız için bu tür bir toplu takip silme özelliği bulunmamaktadır. İstagram içinde bu tür bir uygulama yer almasa da takip ettiğiniz ancak sizi takip etmeyen kişileri ve sayfaları tespit etmeye yarayan birçok program bulunmaktadır. Bu programlar içinden beğendiğiniz bir uygulamayı telefonunuza yükleyerek İnstagram toplu takipçi silme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Telefonunuzun desteklemiş olduğu programları kullanarak İnstagram toplu takipçi silme isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Bu programlardan en bilineni de Unfollow olarak karşınıza çıkmaktadır.

Leave A Comment