İnstagram’da Profil Gizleme Ayarları

2 yıl önce paylaştı.
1 puan2 puan3 puan4 puan5 puan (2 oy, ortalama: 4,50 üzerinden 5)
Loading...

Günümüzün en çok beğenilen sosyal ağlarından bir tanesi İnstagram olarak karşımıza çıkmaktadır. İnternetin gelişmesi ile birlikte ortaya sosyal ağ kavramının çıkması ve daha sonrasında birbirinden farklı sosyal hesapların çoğalması, bireyleri de internet ile iç içe hale getirmiş durumdadır. Bu durumundan nasibi alan İnstagram ise şuan da en çok kullanıcı sayısına sahip sosyal hesaplardan bir tanesi olarak bilinmektedir. Kullanıcıların İnstagram’a dair en çok ilgi duyduğu konulardan bir tanesi profil gizleme ayarlarıdır. İnstagram profil fotoğrafı gizleme seçeneği ile birlikte kullanıcılar, profil fotoğrafını görmek istemeyen bireylere karşı, profillerini gizleyebilmektedirler.

Profil Bölümünden Tüm İşlemler Yapılabilir

İnstagram’da dikkat edilen noktalardan bir tanesi olan profil gizlilik ayarları noktasında kullanıcıların uygulayabilecekleri adımlar son derece basittir. Öncelikli olarak profil seçeneklerini gizlemek ya da hesabını kişiselleştirmek isteyen kullanıcıların, profil sekmesine girmelerinde fayda bulunmaktadır. Daha sonrasında ise hesap ve gizlilik ayarları sekmesinden bireyler istedikleri şekilde hesaplarını yönetebilmekte ve kişiselleştirebilmektedirler. İnstagram profil gizleme nasıl yapılır diye merak eden kullanıcıların, profillerine girerek işlemlerini en kolay şekilde yönetmelerine adına İnstagram’da oldukça pratik ve kolay bir site olarak bilinmektedir. İnstagram kullanıcı sayısının her geçen gün artıyor olması ile birlikte özellikle profilini gizlemek isteyen ya da başkaları tarafından görülmesini istemeyen bireyler adına böyle bir uygulamanın getirilmiş olması, popülerliğini daha fazla arttırmış durumdadır.

İsteğe Göre Kişiselleştirme Fırsatı

İnstagram’da profil gizleme ayarlarında, yalnızca profil fotoğrafı gizleme seçeneği bulunmamaktadır. Aynı zamanda bireylerin profillerini en iyi şekilde yönlendirebilmeleri adına, hesap koruma, yorum ve içerik sınırlandırma gibi birbirinden farklı seçeneklerde bulunmaktadır. İnstagram profili nasıl gizlenir diye merak eden bireylerin öncelikli olarak hesap ayarlarına girmesinde daha sonrasında ise hesap gizle ya da hesap koruma seçeneklerine tıklamalarında fayda bulunmaktadır. Arama motoruna yazıldığında karşılarına çıkmamasına yardımcı olan ve aynı zamanda da gizli olarak muhafaza edilebilen profil gizleme seçeneği, günümüzde İnstagram hesaplarını daha kişisel kullanmak isteyen pek çok birey tarafından tercih edilmektedir. Bu sayede İnstagram’da daha güvenli bir hal almaktadır.


Etiketler: , ,

CommentsDaha fazla Instagram
takipçisi
Başlangıç fiyatı ₺31

Pahalı reklamlar vermenize gerek kalmadan yeni fanlar ve potansiyel müşteriler edinin. Bütçenizin küçük bir kısmıyla kitlenizi büyütüyoruz.