İnstagram’da Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kapatılır?

2017-04-27T18:39:30+00:00

Sosyal medya ağları içerisinde yer alan ve son yıllardan en çok kullanılan platformlardan biri olan İnstagram, gün geçtikçe yeni yeni özelliklere de kavuşuyor. Daha donanımlı ve daha kullanışlı bir hal alan İnstagram, mesajlaşma özelliğini de içerisinde barındırıyor. Ancak bu özellik bazı insanların hoşuna giderken, bazı insanlar içi de fazlasıyla gereksiz görülüyor. İnstagram’a gelen mesajlaşma özelliği ile İnstagram’ın diğer sosyal ağlara benzediğinden şikayetçi olan birçok insan, İnstagram mesajlaşma özelliğini nasıl kapatacağının bilgisini arıyor. İnstagram dm izin verme ve İnstagram dm kapatma konuları ile ilgili merak ettiğiniz bütün detayları sizin için paylaşıyoruz.

instagram dm 300x169 - İnstagram'da Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram’da Mesajlaşma (DM) Kapatma

İnstagram dm kapatma işlemi tam olarak aktif olan bir özellik değildir. Yani siz var olan İnstagram hesabınızdan mesajlaşma özelliğini tamamen kaldıramazsınız. Ancak başka yöntemler sayesinde direkt mesaj özelliğini kapatabilir, İnstagram’ı yalnızca fotoğraf ve video paylaşımlarınız için kullanabilirsiniz. İnstagram mesajlarını kapatmak için yapmanız gereken şey öncelikle hesabınıza girmek olacaktır. Ardından ana sayfaya geldiğinizde sağ üst köşede yer alan DM simgesini tıklamanız gerekmektedir. DM simgesine tıkladığınız zaman karşınıza size mesaj atan kişilerin listesi çıkacaktır. Bu listeden size mesaj atmasını istemediğiniz kişinin üzerine tıklamalısınız. Daha sonra yine sağ üst köşede yer alan i simgesine tıklayarak bildirimleri sessize al sekmesini aktif hale getirmelisiniz. Bu işlemi size mesaj atmasını istemediğiniz herkes için yapabilirsiniz. Bu sayede bu kişiler size mesaj gönderse bile bildirim gelmeyecektir. Siz ise merak ettiğiniz zamanlarda DM’ye girerek bu mesajları okuma şansına sahip olabilirsiniz.

instagram dm nasil atilir 300x190 - İnstagram'da Mesajlaşma Özelliği Nasıl Kapatılır?

İnstagram Mesaj Engelleme

İnstagram hesabınıza tanımadığınız ya da takip etmediğiniz kişilerden veya sayfalardan da mesajlar gelebilmektedir. Bu mesajlar geldiğinde karşınıza mesajı kabul et ya da engelle şeklinde iki seçenek çıkmaktadır. İnstagram direct mesaj engelleme işlemi için bu uyarıya engelle sekmesine tıklayarak karşılık vermeniz yeterli olacaktır. Engellemiş olduğunuz kişi ve hesapların size mesaj göndermesi de artık mümkün olmayacaktır. İnstagram direkt mesajları tam olarak kaldıramasanız da bahsetmiş olduğumuz yöntemleri kullanarak kolayca bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Leave A Comment