İnstagram’da Hedef Kitleye Nasıl Ulaşılır?

2017-07-11T18:15:53+00:00

İnstagram fotoğraf ve video paylaşım ortamı olarak çok avantajlı bir sosyal paylaşım sitesidir. Son yapılan araştırmalara göre en hızlı büyüyen sosyal ağ olarak biliniyor. Her geçen gün onlarca yeni hesap açılıyor. Açılan hesapların kimisi kişisel kimisi de kurumsal iş yerlerinin yani firmaların paylaşım alanı olarak karşımıza çıkıyor. Bu görsel alan kurumlar için de son derece etkili bir tanıtım alanı oluşturuyor. Çünkü tek fotoğrafta ve kısa sürede kendinize hedef kitleyi çekme fırsatı buluyorsunuz. Ama bu o kadar da basit bir işlem değildir. İnstagram kullanmanın da yol ve yöntemleri var. İlk olarak gerçek Türk İnstagram takipçi sitesinden kendinize takipçi satın alabilirsiniz. Böylelikle daha iyi bir görüntü sağlayabilirsiniz. Devamında ise size çok iş düşüyor.

İnstagramda Hedef Kitleye Nasıl Ulaşılı - İnstagram'da Hedef Kitleye Nasıl Ulaşılır?

Etiketlemenin Hedef Kitleyi Bulmaya Etkisi

İnstagramda hedef kitleye nasıl ulaşılır? İşte bunun yollarından birisi hatta en önemlisi etiket, tag yöntemini kullanmaktır. Nedir etiket? İlgi alanınız ya da işinizle ilgili kelimeleri etiket tagging yaparak paylaşımın altına koymaktır. Diyelim siz grafik tasarım işiyle uğraşıyorsunuz ve bu alandaki müşterileri ve aynı işi yapan kişileri hesabınıza çekerek etkileşim kurmak istiyorsunuz. Bunun için paylaştığınız fotoğrafın altına koyabileceğiniz alternatif etiketlerden bazıları şunlardır: #grafiktasarım #grafik #design #draw gibi etiketler kullanabileceklerinizden bazılarıdır. Alanınızla ilgili etiketlerin uzun araştırmasını yaparak bundan sonraki paylaşımlarınızda hep bu etiketleri kullanabilirsiniz. Ama bunlarda da sınırlı kalmanız gerekmez. Bir de instagramın en çok beğeni getiren etiketlerini kullanmanız gerekebilir. Bunlara da örnek verelim: #photooftheday #photography gibi etiketler de İnstagramda görsellerin altına konabilecek ve en çok beğeni getiren etiketlerdendir. İnstagram organik takipçi arttırma kadar yapılan etiketler de önemlidir. Çünkü size buralardan da beğeni, yorum ve takipçi gelecektir.

Zamanlama Önemli

Firmanızı daha fazla kişiye tanıtmak ve iş imkânlarınızı genişletmek adına açtığınız hesabınızda hangi saatlerde paylaşım yapacaksınız? En çok beğeni ve takipçi getiren saatleri yine siz belirleyeceksiniz. Genel olarak akşam saatlerinde insanlar işten dönüp dinlenmeye vakit ayırdığı sırada instagrama giriyor. Ama akşam ve gece ya da günün belli saatlerinde de yoğunluk görülebiliyor. Bunun için ilk günlerde düzenli aralıklarla paylaşım yaparak hangi saatin daha çok takipçi getirdiği siz kendiniz belirleyebilirsiniz. Emin olduktan sonra o saatlerde paylaşım yapmaya dikkat edebilirsiniz. Böylelikle güvenilir İnstagram takipçi arttırma sitesinden aldığınız destekler de boşa gitmemiş olacak ve her geçen gün hedef kitlenize daha çok yaklaşmış olacaksınız.

Leave A Comment